MMA PLNajnowszeStrike KingStrike King 2: Damian Piskorz po trudnym początku lepszy od Francuza w walce wieczoru

Strike King 2: Damian Piskorz po trudnym początku lepszy od Francuza w walce wieczoru

Damian Piskorz pokonał Assane Bafetę jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali Strike King 2 w Krakowie.

Strike King 2 Damian Piskorz

Polak to 8-krotny Mistrz Polski w kickboxingu, a także Mistrz Świata w K-1.  Reprezentant Hunter Gym trenuje pod okiem Łukasza Rambalskiego. Francuz z kolei ma na swoim koncie 37 wygranych pojedynków, w tym aż 20 przez nokaut. To też mistrz Francji w formule full contact.

Zawodnicy zaczęli walkę od intensywnych wymian ciosów i kopnięć. Bafeta dobrze korzystał z przewagi warunków fizycznych atakując długimi ciosami i lowkickami.

Piskorz aktywnie zaczął rundę drugą atakując dobrą serią na korpus. Bafeta świetnie atakował jednak middle kickami. Polak podejmował ryzyko wchodząc w wymiany. Atakował sporo na tułów, ale przy okazji przyjmował też uderzenia oponenta.

Intensywny początek trzeciej rundy w wykonaniu Polaka. Reprezentant Hunter Gym trafił high kickiem. Dalej atakował też serią ciosów. Francuz wyraźnie zwolnił względem tego co pokazywał w poprzednich rundach. Znakomity podbródkowy w wykonaniu Piskorza. Kolejne ciosy Polaka siały spustoszenie. Raz po raz przedzierał się on przez gardę rywala. Na kilkanaście sekund przed końcem doszło do liczenia na stojąco.

Sędziowie jednogłośnie orzekli, że to Polak był lepszy w tym pojedynku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis