MMA PLNajnowszeSTRIFE MMAStrife 3: Piotr Walawski mądrze wypunktował Adama Biegańskiego i zrewanżował się za porażkę sprzed kilku lat

Strife 3: Piotr Walawski mądrze wypunktował Adama Biegańskiego i zrewanżował się za porażkę sprzed kilku lat

Piotr Walawski (10-8-1) pokonał Adama Biegańskiego (7-5) jednogłośną decyzją podczas gali Strife 3 w Puławach.

Strife 3 Piotr Walawski

Walawski zaczął pojedynek od kilku lowkicków. Jedno z takich kopnięć trafiło w krocze rywala. Po wznowieniu Biegański wywierał co prawda presję, ale rywal odpowiadał mu wieloma ciosami. “Viking” dobrze obił tułów tułów oponenta. Potem walka przeniosła się do klinczu pod siatką, gdzie lepszą pozycję uzyskał Walawski. Zawodnicy dość długo się siłowali. W końcu klincz zerwano i wrócili na środek klatki. Sporo rozpoznania, ale więcej ciosów zadawał jednak uczestnik programu “Tylko Jeden”.

Mimo presji ze strony Biegańskiego “Leda” dobrze pracował ciosami prostymi. Po krótkim klinczu walka trafiła do parteru. Tu zawodnik Berserkers Team złapał przeciwnika w gilotynę. Biegański umiejętnie wyswobodził jednak swoją głowę. “Viking” znalazł się na górze skąd mu atakować krótkimi ciosami młotkowymi. Potem klinczu Walawski ponownie trafił rywala w krocze, tym razem kolanem. Po krótkiej przerwie Walawski popisał się kilkoma dobrymi kopnięciami i ciosami. Pojedynek ponownie przerwano. Tym razem to “Viking” dopuścił się faulu kopiąc w krocze rywala. Walawski świetnie pokazał się w końcówce podkręcając tempo – były potężne lowkicki i dobre ciosy.

“Leda” dobrze skrócił dystans i zepchnął rywala na siatkę. Potem uczestnik “Tylko Jeden” świetnie radził sobie też na środki klatki. Na dodatek “Leda” był też w stanie zepchnąć rywala na siatkę. Tam obaj zawodnicy kilkukrotnie wzajemnie się obracali walcząc o pozycję. Później w stójce Walawski kontynuował swoją znakomitą pracę. Szczególne wrażenie robiły świetne kopnięcia reprezentanta Berserkers Team.

Sędziowie jednogłośnie uznali, że lepszy tego wieczoru był Piotr Walawski

Zawodnicy ci spotkali się już w przeszłości. W 2017 roku podczas gali Extreme Fight Cage 6 w Ełku Biegański poddał rywala trójkątem rękoma w drugiej rundzie. Po 6 latach “Leda” zdołał więc zrewanżować się rywalowi

Zobacz także:

Walka dziennikarzy na HIGH League 6. Michał Cichy rywalem “Szalonego Reportera”

Michał Cichy skonfrontuje się z Tomaszem “Szalonym Reporterem” Matysiakiem na HIGH League 6. Walka dziennikarzy odbędzie się już 18 marca w katowickim Spodku. Bilety w sprzedaży na Eventim.pl.

Magdalena Czaban mistrzynią świata w amatorskim MMA

W szóstym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 Magdalena Czaban stanęła do boju w finale turnieju seniorów wagi atomowej. Polka rozgromiła rywalkę już w pierwszej rundzie i wywalczyła złoty medal mistrzostw świata.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis