MMA PLNajnowszeSTRIFE MMAStrife 3: Bartłomiej Kopera pewnie zwycięża. Całkowicie zdominował zapaśniczo Brazylijczyka

Strife 3: Bartłomiej Kopera pewnie zwycięża. Całkowicie zdominował zapaśniczo Brazylijczyka

Bartłomiej Kopera (12-7) pokonał Emersona Nascimento (18-12-1) w co-main evencie gali Strife 3 w Puławach.

Strife 3 Bartłomiej Kopera

Nascimento od początku pojedynku straszył obszernymi ciosami i kopnięciami rodem z capoeiry. Kopera skrócił dystans spychając rywala na siatkę. Przy okazji Brazylijczyk złapał jednak gilotynę. “Małpa” miał spore problemy, ale po dłuższym czasie w końcu udało mu się uwolnić. Polak znakomicie przeszedł do dosiadu. Kontrolował rywala i zadawał krótkie ciosy. Kopera atakował zarówno głowę jak i korpus przeciwnika.

Brazylijczyk w stójce był niezwykle groźny. “Baianinho” popisał się choćby efektownym latającym kolanem, ale na szczęście przestrzelił. Kopera dobrze odpowiedział mu jednak w kontrze a potem przeszedł do zapaśniczej ofensywy. Próbował efektownie wynieść swojego rywala, ale ten przytrzymał się siatki. Koniec końców Nascimento i tak wylądował na plecach. Kopera ponownie kontrolował sytuację na macie i obijał oponenta. Reprezentant Pif Paf Team po dłuższym czasie uzyskał pozycję boczną i nie pozwolił rywalowi wstać już do końca rundy. Sędzia Bronder po zakończeniu rundy poinformował, że Nascimento został ukarany odjęciem punktu za intencjonalne przytrzymanie się siatki.

“Baianinho” ponownie próbował efektownych akcji, ale i tym razem na wiele to się nie zdało. Po mniej więcej 90 sekundach trzeciej rundy Kopera dobrze wszedł w tempo i obalił Brazylijczyka. Były zawodnik KSW i FEN po raz kolejny w tej walce znalazł się też po pewnym czasie w dosiadzie. “Małpa” przez moment wzmocnił tempo a potem spróbował trójkąta. Ostatecznie jednak pojedynek dotrwał do ostatniego gongu.

Decyzja sędziów była w tym wypadku oczywista. Bartłomiej Kopera zwyciężył jednogłośnie.

Zobacz także:

Walka dziennikarzy na HIGH League 6. Michał Cichy rywalem “Szalonego Reportera”

Michał Cichy skonfrontuje się z Tomaszem “Szalonym Reporterem” Matysiakiem na HIGH League 6. Walka dziennikarzy odbędzie się już 18 marca w katowickim Spodku. Bilety w sprzedaży na Eventim.pl.

Magdalena Czaban mistrzynią świata w amatorskim MMA

W szóstym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 Magdalena Czaban stanęła do boju w finale turnieju seniorów wagi atomowej. Polka rozgromiła rywalkę już w pierwszej rundzie i wywalczyła złoty medal mistrzostw świata.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis