MMA PLNajnowszeBoxdelStanowski: Mam wrażenie, że zniszczyliście sporty walki w Polsce! Boxdel i Gola odpowiadają!

Stanowski: Mam wrażenie, że zniszczyliście sporty walki w Polsce! Boxdel i Gola odpowiadają!

Wczoraj odbyła się pierwsza konferencja ”MOVE”. W pewnym momencie Krzysztof Stanowski (prowadzący) postanowił zapytać Wojciecha Gola i ”Boxdela” czy ich zdaniem FAME MMA zniszczyło sporty walki w Polsce. Dziennikarz podkreślał, że nie jest to zarzut w stronę freakowej organizacji.

Stanowski

”MOVE”, to nowy projekt, w którym zobaczymy znanych influencerów na boisku. Boisko w kształcie elipsy, gra bez zmian (jeżeli zawodnik nie ma sił by kontynuować spotkanie, jego drużyna musi grać w osłabieniu), zupełnie nowy sposób punktowania, każdy team może skorzystać z pomocy superbohatera. Kapitanami drużyn są znani fanom Boxdel, Gola czy chociażby Tromba.

Jest odpowiedź!

Krzysztof Stanowski postanowił poruszyć temat, który wywołuje zawsze duże dyskusje. Michał ”Boxdel” Baron i Wojciech Gola od razu odpowiedzieli – pokazując jak to wygląda w ich zdaniem.

Krzysztof Stanowski: Takie wrażenie mam, że w pewien sposób, to nie jest zarzut, ale w pewien sposób zniszczyliście sporty walki w Polsce. Po prostu sprawiliście, że ludzie przerzucili się na freak fighty i Ci ludzie, który gdzieś nie mają talentu do występowania przed kamerą, a całe życie spędzili na treningach – okazuje się, że nikogo nie interesują. Gale bokserskie w Polsce nie są za bardzo popularne, gale kick-boxerskie nie są w ogóle popularne. Wasze eventy są rozprzedawane w moment. Czy nie wydaje wam się, że to samo może się stać poniekąd z piłką nożną        

Michał ”Boxdel” Baron: Ja mogę powiedzieć jedynie tyle. Uważam, że zniszczenie to za duże słowo. Uważam, że nastąpiła restrukturyzacja branży. No słuchaj Krzysiu, to jest taki biznes, do którego podeszliśmy kreatywnie. Zarabiamy na tym dobre pieniądze. Wydaje mi się, że każdy, który miałby szansę wtedy, kiedy my weszliśmy, to zrobić – to myślę, że wielu ludzi by się tego podjęło. To nie jest nasza wina.     

Krzysztof Stanowski: To nie jest zarzut wręcz przeciwnie, to jest bardziej zarzut do ludzi, którzy zarządzali sportami walki w Polsce przez lata i nie potrafi tego uatrakcyjnić w jakiś sposób.  

Michał ”Boxdel” Baron: No tak. Można powiedzieć, że włodarze gal sportowych mogliby bardziej kreatywnie podejść do tematu. Mogliby podwyższyć sprzedaż, gdyby się starali, a ja nie mówię nawet o tych zachowaniach na konferencji czy tym przysłowiowym podkręcaniu dymów. Federacje sportowe rzadko mają jakieś konfy. Widz nawet nie może za bardzo się utożsamić z zawodnikiem. Nie może go poznawać, bo ten zawodnik/sportowiec nie ma nawet miejsca, w którym mógłby się pokazać. Jedynie na instagramie tak naprawdę. Prócz Borysa Mańkowskiego, to nie wiem jaki zawodnik MMA ma swój kanał na YouTubie.    

Wojciech Gola: Tutaj też Krzysztofie ma to też drugą stronę. Tak jak mówiłem na początku. Wiele młodych osób się zainteresowało MMA, naprawdę sale są bardzo przepełnione. Trenerzy niejednokrotnie mówili, że młodzi zaczęli teraz ćwiczyć – że każdy chce być albo Youtuberem, albo fighterem. 

Cała dyskusja poniżej:

Zobacz także:

Cain Velasquez przebywa w areszcie od ośmiu miesięcy. Jest nagranie pokazujące, jak aktualnie wygląda [WIDEO] Widzieliście?

Były mistrz wagi ciężkiej UFC i jeden z najlepszych zawodników tej dywizji wagowej w historii Cain Velasquez przebywa w areszcie już od ośmiu miesięcy. Wreszcie pojawił się jakiś materiał, który pokazał jak Amerykanin aktualnie wygląda.

Polsat Sport nie pokaże walki wieczoru UFC 280. Łukasz Jurkowski: Jeżeli ktoś ma z tym problem…cóż! Co wy na to?

To już pewna i ostateczna wiadomość. Polsat Sport nie pokaże walki wieczoru gali UFC 280, która w najbliższą sobotę, i to w europejskich godzinach odbędzie się w Abu Dhabi. Main eventem wydarzenia jest walka o pas mistrzowski wagi lekkiej między Charlesem Oliveirą a Islamem Makhachevem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis