MMA PLNajnowszeBoksSkandal na gali boksu! Gwiazdor UFC wziął udział w bójce! [WIDEO]

Skandal na gali boksu! Gwiazdor UFC wziął udział w bójce! [WIDEO]

Podczas gali pięściarskiej DAZN Boxing w Mediolanie doszło do awantury pomiędzy dwoma raperami: Tony’m Effe i Omarem Nguale Ilungą. W zamieszanie włączył się zawodnik UFC – Marvin Vettori.

Vettori to były mistrz Venator FC, pretendent do pasa UCMMA w wadze półśredniej oraz pretendent do pasa UFC w kategorii średniej. Jego bilans w to 19 wygranych 6 porażek 1 remis. Walczył dla Ventora FC czy UCMMA. Obecnie jest zawodnikiem UFC. W MMA zadebiutował w lipcu 2012 na gali NGT 6, gdzie przegrał jednogłośnie na punkty z Alessandro Gradisem.

W organizacji UCMMA stoczył 3 pojedynki. Pierwszy miał miejsce w sierpniu 2013 na 35 edycji pokonując przez poddanie w 1 rundzie Toma Richardsa. Drugi pojedynek odbył się w listopadzie 2013 na 37 edycji pokonując przez poddanie w 1 rundzie Matta Robinsona. Pas mistrza organizacji UCMMA w kategorii półśredniej próbował zdobyć we wrześniu 2014 roku na 40 edycji. W walce o tytuł przegrał jednogłośnie na punkty Billem Beaumontem.

Kolejną organizacją było Venator FC. Stoczył tam 5 pojedynków i żadnego nie przegrał. Zadebiutował w styczniu 2015 roku podczas Venator FC: Guerrieri Italiani Quaterfinals pokonując przez techniczny nokaut w 1 rundzie Andersona da Silvę Santosa. Wygrał z takim zawodnikami jak m.in Giorgio Petrini oraz Daniele Scatizzi. Pas mistrza organizacji Ventora FC w kategorii zdobył w maju 2015 na gali Venator FC: Guerrieri Italian finals pokonując wygrywając jednogłośnie na punkty Daniele Scatizzim. Tytuł stracił po tym jak nie zrobił wagi do walki z Jackiem Mansoenem.

Zullino publikuje nagranie!

Za pomocą mediów społecznościowych dziennikarz Al Zullino opublikował nagranie z bójki oraz skrytykował zachowanie Vettoriego.

W organizacji UFC zadebiutował w sierpniu 2016 na gali UFC 202, gdzie przez poddanie w 1 rundzie pokonał Alberto Emiliano Pereirę. W kolejnych walkach pokonał takich zawodników jak m.in Vitor Miranda, Kevin Holland czy Paulo Costa. Tytuł mistrza UFC w kategorii średniej na gali 263 przegrywając z Israelem Adesanyą. Ostatni pojedynek stoczył w tym roku na gali UFC 286 wygrywając z Romanem Dolidzem.

Zobacz także:

“Boks syjamski”? Bob Sapp wraca by stoczyć walkę w niecodziennej formule! [WIDEO]

Już pierwszego kwietnia odbędzie się kolejna edycja Fight Circus. To już szósta odsłona najdziwniejszego wydarzenia w świecie sportów walki! Walkę na gali stoczą między innymi Bob Sapp czy były mistrz UFC…

Omielańczuk o walce Załęckiego: Tam nie ma kontuzji nogi tylko jest kontuzja i to mocna głowy! [WIDEO] Widzieliście?

Daniel Omielańczuk w rozmowie z naszym portalem został zapytany o ostatnią galę High League 6, która odbyła się w Katowicach. Padło również pytanie o walkę Denisa ”Bad Boya” Załęckiego, który już w pierwszej odsłonie musiał uznać wyższość Pawła ”Tybori” Tyburskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis