MMA PLNajnowszeUFCShogun Rua i jego Ostatni Taniec! Brazylijczyk potwierdza: To będzie moja ostatnia walka

Shogun Rua i jego Ostatni Taniec! Brazylijczyk potwierdza: To będzie moja ostatnia walka

Niestety na wszystko przychodzi czas. Mauricio “Shogun” Rua i jego Ostatni Taniec w MMA odbędzie się przy okazji jego najbliższej walki. 41-letni Brazylijczyk oficjalnie zapowiedział, że zakończy sportową karierę po następnym pojedynku.

Shogun Rua i jego Ostatni Taniec

Rua już 21 stycznia na gali UFC 283 w Rio de Janeiro skrzyżuje rękawice z Ihorem Potierią. Będzie to symboliczne starcie dla Brazylijczyka.

Shogun Rua i jego Ostatni Taniec!

W rozmowie z Combate, Shogun potwierdził swój zamiar zawieszenia rękawic na kołku:

“To zdecydowanie moja ostatnia walka w karierze. I nie wywieram na siebie już presji. Moim obowiązkiem jest dać z siebie wszystko i na tym właśnie się skupiam. Jestem szczęśliwy z powodu tej walki. To będzie moje pożegnalne starcie i cieszę się, że odbędzie się w moim kraju, w moim domu.

Walczę od 20-stu lat, zacząłem bardzo wcześnie i od 2005 roku rywalizuję już z najlepszymi. Jestem spełnionym człowiekiem i wdzięcznym Bogu za wszystko, co osiągnąłem w karierze. To sprawia, że zatrzymam się we właściwy momencie.”

Shogun Rua to były mistrz legendarnej organizacji PRIDE FC oraz były mistrz wagi półciężkiej UFC. Po ten pierwszy wymieniony tytuł sięgnął po wygraniu Grand Prix, stając się najmłodszym mistrzem w historii japońskiej organizacji. Rua zdobywając tytuł miał 23 lata. Mistrzem UFC został natomiast w maju 2010 roku, kiedy to na gali UFC 113 pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Lyoto Machidę.

Mauricio Shogun Rua od lat zmaga się także z kontuzjami kolan. Od 2020 roku do dzisiaj stoczył tylko trzy pojedynki. Ostatnim starciem była przegrana walka z Ovincem St. Preux, którą Brazylijczyk przegrał przez niejednogłośną decyzję w maju tego roku na gali UFC 274: Oliveira vs Gaethje.

Zobacz także:

W przyszłym roku gala KSW we Francji? Znamy potencjalne wzmocnienia!

Jak podaje La Grinta na twitterze organizacja KSW szykuje się do pierwszego eventu na terenie Francji! Już w tym momencie poznaliśmy potencjalnych bohaterów takiego wydarzenia.

Zawodnik KSW zamierza pojechać do hejtera: Może to zrobię i nagram! Niech mi to powie w oczy! Widzieliście?

Adrian Gralak (5-1) ma za sobą drugi pojedynek w największej organizacji w naszym kraju. Reprezentant WCA Fight Team wyznał po walce, że pojawiło się parę wiadomości od hejterów. Gralak zapowiada, że chce pojechać do jednego z hejterów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis