MMA PLUFCSantiago Ponzinibbio ogłasza powrót do startów! “Walczyłem o życie, ale mogę już wrócić”

Santiago Ponzinibbio ogłasza powrót do startów! “Walczyłem o życie, ale mogę już wrócić”

Santiago Ponzinibbio ogłasza powrót do startów! Argentyńczyk jest już gotowy do powrotu do oktagonu UFC po walce z chorobą i problemów z pandemią koronawirusa.

Santiago Ponzinibbio ogłasza powrót
Foto: Tapology

Ponzinibbio to czołowy zawodnik dywizji półśredniej. W UFC wygrał dziewięć z jedenastu walk. Swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2018 roku, kiedy to w walce wieczoru gali w Argentynie znokautował Neila Magny i został jednym z kandydatów do walki o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Santiago Ponzinibbio ogłasza powrót do startów! “Walczyłem o życie, ale mogę już wrócić”

Teraz, nadzieja Argentyny na pas mistrzowski UFC przyznał, że jest już gotowy wrócić do otagonu:

“Po mojej ostatniej walce w Argentynie powiedziano mi, że stoczę jeszcze jedną walkę i otrzymam starcie o pas. Pomyśleć, że byłem tak blisko zdobycia pasa mistrzowskiego, a trafiłem do szpitala, walczyłem o życie i w pewnym momencie nawet powiedziano mi, że już nigdy nie wrócę do startów. Stwierdzono u mnie ostrą infekcję, która miała zaatakować moje kości i zniszczyć ich strukturę. Ale na szczęście okazało się, że mogę wrócić do pełnej sprawności. Teraz po tych wszystkich komplikacjach jestem głodny powrotu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Po przejściu takich rzeczy, bardziej doceniasz to, co cię otacza.”

Ponzinibbio na leczeniu spędził cały rok 2019. Kiedy poradził sobie z chorobą i był gotów wrócić do startów, to świat ogarnęła pandemia koronawirusa, która znowu zahamowała jego powrót do oktagonu.

Teraz jednak Argentyńczyk jest przekonany, że niedługo kibice ponownie zobaczą jego umiejętności:

“Bez wątpienia wrócę w 2020 roku. Nie obchodzi mnie z kim mnie zestawią, czy z kimś w rankingu czy poza nim. Nie dbam o to. Oczywiście chciałbym dostać się szybko do pierwszej piątki. Uważam, że przez pracę, którą już wykonałem w UFC, zasługuję na to. Mam już w UFC wiele walk stoczonych i walczyłem w walkach wieczoru, nokautowałem i dostawałem bonusy.”

Zobacz także:

Jared Cannonier po walce z Whittakerem: Złamał mi kość łokciową pierwszym kopnięciem

Czołowy zawodnik wagi średniej na świecie Jared Cannonier zabrał głos po walce z Robertem Whittakerem na minionej gali UFC 256. Amerykanin przegrał starcie z byłym mistrzem decyzją sędziów.

Roberto Soldic o atutach w walce z Materlą. Dlaczego zgodził się na walkę w dywizji średniej?

Mistrz wagi półśredniej Roberto Soldic wypowiedział się o jego atutach w walce z Michałem Materlą. Federacja KSW wczoraj ogłosiła, że pojedynek Michała Materli z Roberto Soldicem będzie jedną z głównych walk gali KSW 56.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis