MMA PLNajnowszeUFCRobert Whittaker przed walką z Khamzatem Chimaevem: Sprawdzę ten szum wokół niego!

Robert Whittaker przed walką z Khamzatem Chimaevem: Sprawdzę ten szum wokół niego!

Były mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker przed walką z Khamzatem Chimaevem opowiedział o tym, że chętnie przetestuje Czeczena i sprawdzi na czym polega szum, jaki wokół niego się wykreował.

Robert Whittaker przed walką z Khamzatem Chimaevem

Do starcia Whittakera z Chimaevem dojdzie już 23 czerwca na gali z cyklu UFC Fight Night. Pojedynek ten może wyłonić kolejnego pretendenta do walki o pas wagi średniej UFC.

Robert Whittaker według wielu kibiców jest “tym dobrym” w tym zestawieniu, natomiast Khamzat Chimaev pełni rolę “czarnego charakteru”.

I to wydaje się być właściwym podejściem, bowiem Chimaev od lat deklaruje się sympatykiem zbrodniarza wojennego – Ramzana Kadyrowa, który pełni rolę przywódcy Czeczeni.

Sam Kadyrow także wykorzystuje regularnie sukcesy sportowe Chimaeva do produkcji materiałów propagandowych ze sobą w roli głównej:

Robert Whittaker przed walką z Khamzatem Chimaevem: Sprawdzę ten szum wokół niego!

Nowozelandczyk nie ukrywa, że chętnie zmierzy się z hypem, jaki panuje nad Chimaevem:

“Czy jestem pod wrażeniem jego? Według mnie to złe słowo. Uważam go za dobrego zawodnika i wychodzi do klatki z niewątpliwą pewnością siebie. A takie podejście jest bardzo niebezpieczne dla rywali. Ale jednocześnie nie wiadomo co się z nim stanie, jak zostanie naruszony, jak się nim potrząśnie. Nie mogę się doczekać aby go przetestować. Sprawdzę ten szum wokół niego.”

Whittaker wskazał także elementy sporotwego rzemiosła w świecie mieszanych sztuk walki, które jego zdaniem mogą zadecydować o wyższości nad Chimaevem:

“Chcę podchodzić do tej walki z myślą, że wyjdę tam mając przewagę szybkości i ilości uderzeń. On narzuca styl walki przez zapasy, ale w starciu z kimś takim jak ja, będzie mu o to trudno. Nie mogę się doczekać tej walki. Mam zamiar przyjąć jego mentalność i zabrać go na wojnę.”

A Wy komu będziecie kibicować w tej czerwcowej walce między Robertem Whittakerem a Khamzatem Chimaevem? Macie swojego faworyta w tej walce?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis