MMA PLRIZIN FFRIZIN wróci latem. Wielka gala we wrześniu

RIZIN wróci latem. Wielka gala we wrześniu

Cały świat sportów walki ucierpiał przez pandemię COVID-19, ale szczególnie odczuwalna jest ona w Azji, gdzie nadal nie udało się “odmrozić” rynku. Wszystko wskazuje na to, że RIZIN Fighting Federation mocno pracuje nad powrotem.

Podczas niedawnego spotkania z braćmi Kawabe – Hiroyą i Taigą, walczącymi w kickboxingu dla RIZIN, pojawiła się informacja, że planowane są wydarzenia na najbliższe miesiące. Konkretnie pod koniec lipca w Osace. Następnie organizacja ma dać o sobie znać w sierpniu i wrześniu. To efekt stopniowego znoszenia stanu wyjątkowego w całym kraju.

Japońskie MMA na nowo otworzyć ma Shooto, które zaplanowało 31 maja galę bez publiczności. ONE Championship najwcześniej na Wyspy zawita jesienią, a na razie są problemy nawet z galą w Singapurze. Pancrase powrócić chce natomiast we wrześniu.

Na japońskim Twitterze pojawiła się także informacja, że powrót RIZIN miałby nastąpić już w czerwcu, co jednak podaje się w wątpliwość. Bardzo interesujący jest również zamiar wrześniowej gali w Saitamie, bowiem są plany, aby wynająć Super Arenę w trybie stadionowym. Wówczas obiekt mógłby pomieścić ok 42 tysięcy widzów! Nobuyuki Sakakibara zapowiadał coś spektakularnego i wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze. Innym ciekawym faktem jest możliwy debiut w Tokio, w sierpniu. W swojej historii organizacja nigdy nie zrobiła eventu w samej stolicy (Saitama leży pod Tokio). Sakakibara wspominał o wybudowanej specjalnie na igrzyska olimpijskie, mogącą pomieścić 12 tysięcy widzów Ariake Arenie. Poza tym możliwy jest debiut w Sendai, co planowano już w kwietniu. Uwagę należy też zwrócić na podwójną galę w grudniu, ale nie będzie to zaskoczeniem, jeżeli znowu uda się dogadać z Bellatorem i oddać Amerykanom termin 29.12.

Przypuszczalny terminarz RIZIN na 2020 rok:

czerwiec – nieznana lokalizacja (wątpliwe)
lipiec – Osaka
sierpień – Tokio?
wrzesień – Saitama
październik – Yokohama
listopad – Sendai
grudzień – Saitama x2