MMA PLRIZIN FFRizin 39: Kleber Koike Erbst zostaje mistrzem! Japończyk kończy rywala przed czasem [WIDEO]

Rizin 39: Kleber Koike Erbst zostaje mistrzem! Japończyk kończy rywala przed czasem [WIDEO]

Kleber Koike Erbst potrzebował dojść do drugiej rundy, aby poddań Juntaro Ushiku i zdobyć tytuł mistrza wagi piórkowej na RIZIN.39 w Fukuoce. Podczas gali zaprezentowali się również tacy zawodnicy jak Yusuke Yachi, Tsuyoshi Sudario, czy Koji Takeda.

Kleber

Ushiku prez pierwszą rundę, mimo bardzo szybkiego sprowadzenia Brazylijczyka, dzielnie bronił się w parterze. Koike ostatecznie nie był nawet blisko techniki kończącej. Druga runda rozpoczęła się zupełnie niespodziewanie, bo Kleber rozpoczął od mocnego ataku bokserskiego, w wyniku którego… rywal padł na deski. Zaraz po tym Ushiku spróbował dźwigni skrętowej na kolano! Niedługo potem jednak były mistrz KSW przypomniał sobie że w parterze potrafi wyczyniać cuda i dzięki pięknemu, płynnemu przejściu między pozycjami złapał przeciwnika w duszenie trójkątne i sięgnął po kolejny pas w karierze.

W co-main evencie Tsuyoshi Sudario skończył przed czasem niepokonanego Janosa Csukasa, łamiąc mu nos kolanem w parterze. Węgier momentami był jednak trudnym rywalem dla podopiecznego Ensona Inoue.

Koji Takeda pod koniec pierwszej rundy poddał doświadczonego Zacha Zane’a. Japończyk najpierw zrobił podchwyt do kimury, którą później zmienił w dźwignię na łokieć.

Niedoszły uczestnik azjatyckiego turnieju Road to UFC, Sho Patrick Usami skończył przed czasem weterana JMMA i męża Megumi Fuji, Shinjego Sasakiego.

Bardzo szybko i niespodziewanie zakończyła się kickbokserska konfrontacja między Genjim Umeno a Trentem Girdhamem. Australijczyk po lowkicku doznał dość poważnej kontuzji kolana.

Były mistrz DEEP, Takahiro Ashida pokonał decyzją Hirotakę Nakadę. Co prawda rywal częściej kontrolował pozycję, ale podopieczny Kazuyukiego Miyaty był skuteczniejszy w stójce, a możliwe, że wygraną dała mu akcja z końcówki, kiedy zdobył pozycję boczną i umieścił kilka kolan na głowie.

Yoshiki Nakahara nie dał szans Akirze Haraguchiemu. Były zawodnik ONE najpierw ustrzelił przeciwnika łokciem w narożniku, a następnie dołożył soccer kicki, które sprawiły, że sędzia zakończył pojedynek.

Były zawodnik UFC Motonobu Tezuka nieco niespodziewanie wygrał z kolejnym Azerem w organizacji, Mehmanem Memedovem. Japończyk wciągnął rywala do gardy i tam obijał go łokciami. Z racji tego, że Memedov był zupełnie pasywny, a sylwetka opadała, sędzia asystent dał ringowemu znać, że powinien zakończyć pojedynek.

Rozpiska zaczęła się od walk kickbokserskich. Na otwarcie dostaliśmy ciężkie KO po kopnięciu na głowę. REITO BRAVELY dość szybko poradził sobie z Koichiro Sekim.

Zaraz potem Shogo Kuriaki w taki sam sposób pokonał Kakeru.

Wyniki gali RIZIN.39 (23 października 2022, Marine Messe, Fukuoka):
66 kg: Kleber Koike Erbst pok. Juntaro Ushiku przez poddanie 2R (trójkąt) – o pas
120 kg: Tsuyoshi Sudario pok. Janos Csukas przez TKO 2R (kolana na głowę w parterze)
71 kg: Yusuke Yachi pok. Boyd Allen przez jednogłośną decyzję
71 kg: Koji Takeda pok. Zach Zane przez poddanie 1R (dźwignia na łokieć)
75 kg: Sho Patrick Usami pok. Shinji Sasaki przez TKO 3R (prawy sierp)
77 kg: Daichi Abe pok. Hibiki Tamura przez jednogłośną decyzję
61 kg: Genji Umeno pok. Trent Girdham przez TKO 1R (kontuzja kolana) – kickboxing
66 kg: Takahiro Ashida pok. Hirotaka Nakada przez jednogłośną decyzję
66 kg: Yoshiki Nakahara pok. Akira Haraguchi przez TKO 1R (soccer kicki)
61 kg: Motonobu Tezuka pok. Mehman Memedov przez TKO 1R (łokcie na głowę)
57,5 kg: Shogo Kuriaki pok. Kakeru orzez KO 2R (kopnięcie na głowę) – kickboxing
63 kg: REITO BRAVELY pok. Koichiro Seki przez KO 1R (kopnięcie na głowę) – kickboxing

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis