MMA PLArchiwumRIZIN FFDwójka mistrzów obroniła pasy na RIZIN.35 (WYNIKI) (WIDEO)

Dwójka mistrzów obroniła pasy na RIZIN.35 (WYNIKI) (WIDEO)

Druga gala RIZIN w dwa dni przyniosła tym razem aż trzy pojedynki o pasy. W main evencie wielkanocnego RIZIN.35 Roberto “Satoshi” Souza zrewanżował się Johnny’emu Case’owi za porażkę z 2019 roku, poddając Amerykanina dźwignią na łokieć z pozycji trójkątnego duszenia.

Brazylijczyk po raz kolejny pokazał magiczne umiejętności parterowe, wyczarowując technikę kończącą z niczego.

Juntaro Ushiku niespodziewanie obronił swój pas, pokonując po raz drugi Yutakę Saito. Decydująca była druga runda, kiedy Ushiku posłał na deski rywala wysokim kopnięciem, a potem zaś miał próbę gilotyny. W trzeciej rundzie Saito poszedł bardziej zdecydowanie na wymianę, ale jeden z ciosów Ushiku spowodował flash knockdown. Mimo wielu przyjętych ciosów drugi reprezentant K-Clann obronił mistrzostwo.

W pojedynku o pas kategorii superatomowej Seika Izawa po raz drugi pokonała Ayakę Hamasaki, tym razem decyzją. Przede wszystkim dwie świetne rundy podopiecznej Hiroyukiego Abe dały jej tytuł i miano numeru 1 w tej kategorii na świecie zaledwie w szóstej zawodowej walce! Dotychczasowa mistrzyni miała dobry moment w trzeciej rundzie, kiedy mocno pracowała nad dźwignią na łokieć, która ostatecznie się nie powiodła.

W swojej pożegnalnej walce legendarny Tsuyoshi Kosaka znokautował mistrza karate kyokushin Mikio Uedę! Dla “TK” był to 77. pojedynek w zawodowej karierze, zapoczątkowanej w… 1994 roku!

Po trudnej pierwszej rundzie, w kórej Koji Takeda zafundował Spyke’owi Carlyle’owi lekcję zapasów, w drugiej były zawodnik UFC złapał Japończyka w gilotynę przy próbie sprowadzenia.

Pierwszą zawodową porażkę w MMA poniósł Rihards Bigis. Podwójny pogromca Marcina Najmana w boksie został szybko sprowadzony przez Shomę Shibisaia. Zaraz później zaś Japończyk zdobył pełny dosiad i skończył Łotysza łokciami. Shibisai ciesząc się z wygranej prawie doznał kontuzji, wypadając z ringu.

Efektowny i błyskawiczny trójkąt z góry Vugara Karamova w starciu z tymczasowym mistrzem wagi koguciej Pancrase Taichim Nakajimą.

Wyniki gali RIZIN.35 (17 kwietnia 2022, Musashino Forest Sport Plaza, Chofu):
71 kg: Roberto “Satoshi” Souza pok. Johnny Case przez poddanie 1R (dźwignia na łokieć) – o pas
66 kg: Juntaro Ushiku pok. Yutaka Saito przez jednogłośną decyzję – o pas
49 kg: Seika Izawa pok. Ayaka Hamasaki przez jednogłośną decyzję – o pas
120 kg: Tsuyoshi Kosaka pok. Mikio Ueda przez TKO 1R (prawy sierp i uderzenia w parterze)
49 kg: Kanna Asakura pok. Satomi “Sarami” Takano przez jednogłośną decyzję
71 kg: Spike Carlyle pok. Koji Takeda przez techniczne poddanie 2R (gilotyna)
120 kg: Shoma Shibisai pok. Rihards Bigis przez TKO 1R (łokcie)
61 kg: Yuki Motoya pok. Alan “Hiro” Yamaniha przez jednogłośną decyzję
66 kg: Vugar Karamov pok. Taichi Nakajima przez techniczne poddanie 1R (trójkąt)
66 kg: Kyle Aguon pok. Takahiro Ashida przez jednogłośną decyzję

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis