MMA PLRIZIN FFRIZIN.22 anulowane. Gala na ponad 40 tysięcy ludzi latem?

RIZIN.22 anulowane. Gala na ponad 40 tysięcy ludzi latem?

Na specjalnej konferencji RIZIN Fighting Federation szef Nobuyuki Sakakibara oficjalnie zakomunikował, że zaplanowana na 19 kwietnia w Yokohamie gala RIZIN.22 została odwołana. To samo tyczy się planowanego na 23 maja RIZIN.23 w Sendai. Wszystko jest konsekwencją pandemii koronawirusa.

Obecnie Japonia nadal walczy z zarazą, a RIZIN chce uniknąć złego odbioru społecznego po tym, jak K-1 w marcu zignorowało zalecenia lokalnych władz i zorganizowało galę K’Festa 3 z udziałem publiczności w Saitamie, w hali głównej Super Areny. Poza tym mocno utrudniony byłby udział obcokrajowców, ponieważ rząd zabronił wjazdu na teren Japonii obywatelom ponad 70 krajów.

Są duże plany, aby w okresie przełożonych na 2021 igrzysk olimpijskich zrobić wielką galę w Saitamie w ustawieniu stadionowym, na 42 tysiące widzów. Sakakibara porównał tą inicjatywę z pierwszym wydarzeniem spod znaku Dynamite!! w 2002 roku (znanym na zachodzie pod nazwą “Shockwave”). Czyżby udało się dogadać z K-1?

Niedawny mistrz wagi koguciej Manel Kape otrzymał “wielką ofertę” od UFC i postanowił ją przyjąć. RIZIN zaproponowało mu późniejsze przejście, niezależnie od obrony tytułu, ale nie trzymali go za wszelką cenę, zwłaszcza, że jego walka na RIZIN.20 w sylwestra była ostatnią w kontrakcie.

Ujawniono także plakat anulowanej gali numer 22: