MMA PLRIZIN FFPowrót Kaia Asakury na RIZIN.19. Dodatkowa gala na horyzoncie?

Powrót Kaia Asakury na RIZIN.19. Dodatkowa gala na horyzoncie?

Na konferencji prasowej RIZIN Fighting Federation ogłoszono dwie kolejne walki do najbliższej gali RIZIN.19 12 października w Osace.

W ringu po krótkiej przerwie pojawi się Kai Asakura (13-1). Japończyk, który w sierpniu znokautował sensacyjnie Kyojiego Horiguchiego na RIZIN.18, nie odniósł obrażeń, wobec czego jeszcze raz zobaczymy go przed sylwestrem. Rywalem młodszego z braci będzie Yuta “Ulka” Sasaki (22-7-2). Były zawodnik UFC również na RIZIN.18 został poddany przez Shintaro Ishiwatariego. Z Asakurą miał zmierzyć się już w kwietniu, ale wówczas Ulka wypadł przez kontuzję kolana.

Rozpiskę uzupełnia walka kickbokserska między Seikim Ueyamą a Taisei Umei. Pierwszy z zawodników zaprezentował się już na RIZIN.16 gdzie pokonał w 1. rundzie przez TKO KENGO. Jego rywal to z kolei czołowy zawodnik NJKF i DEEP KICK, który pochodzi z Osaki, a więc będzie bił się przed własną publicznością.

Zazwyczaj rozpiski RIZIN liczą 12-13 walk. W piątek ma mieć miejsce kolejne ogłoszenie. Nie wiadomo jednak, czy będzie chodziło o zamknięcie karty gali numer 19, czy też potwierdzą się pogłoski o dodatkowej gali w rejonie Kanto (Tokyo i okolice) dzień później. Tego samego dnia (13 października) podwójną imprezę organizuje ONE Championship w tokijskiej hali Ryogoku Kokugikan.

KOMPLETNA ROZPISKA RIZIN.19

Została również opublikowana nowa, ostateczna wersja plakatu.