MMA PLNajnowszeUFCPoważne kłopoty zdrowotne Khamzata Chimaeva? Czeczen opublikował smutny wpis, który potem… usunął!

Poważne kłopoty zdrowotne Khamzata Chimaeva? Czeczen opublikował smutny wpis, który potem… usunął!

Wygląda na to, że w najbliższych tygodniach będziemy oglądali poważne kłopoty zdrowotne Khamzata Chimaeva. Czeczen typowany na przyszłego mistrza wagi średniej UFC opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis, który później… usunął!

Poważne kłopoty zdrowotne Khamzata Chimaeva

Chimaev w swojej ostatniej walce w oktagonie zmierzył się z byłym mistrzem wagi półśredniej – Kamaru Usmanem. Czeczen Nigeryjczyka pokonał decyzją sędziów po wyrównanej bardzo walce. Wszystko to działo się w październiku na gali UFC 294 w Abu Dhabi.

“Ulubieniec Dany White’a” w tamtym pojedynku doznał urazu ręki, ale z jego ostatniego wpisu wynika, że nie tylko ta część klatkowego arsenału wpływa na jego wspomniane poważne kłopoty zdrowotne.

Poważne kłopoty zdrowotne Khamzata Chimaeva?

W mediach społecznościowych prowadzonych przez Chimaeva pojawił się niepokojący wpis, w którym Czeczen narzeka na swój stan zdrowotny, zdradza, że jego powrót do klatki się opóźni i tym samym marsz po pas UFC się wydłuży.

Wpis Chimaev uzupełnił niepokojącymi zdjęciami:

Później powyższy wpis Chiamev usunął, a na portalu X zamieścił dwa kolejne, ale już z bardziej optymistycznym przesłaniem zapewniającym jego fanom o kolejnym pokonywaniu przeszkód w drodze do złota UFC:

To nie pierwszy raz, kiedy Khamzat Chimaev zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Czeczen w 2020 roku zachorował na COVID-19 i wymagał nawet hospitalizacji. Po pokonaniu choroby długo nie mógł dojść do siebie, a jego płuca były w złym stanie. W tak złym, że Czeczen rozważał nawet zakończenie sportowej kariery.

Czy według Was, Chimaeva ponownie czeka długa przerwa od sportu?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis