MMA PLNajnowszeClout MMAMarian Ziółkowski o dylemacie freaka z potencjałem na UFC: Teraz bije się za dobre pieniądze ale z najmanami…

Marian Ziółkowski o dylemacie freaka z potencjałem na UFC: Teraz bije się za dobre pieniądze ale z najmanami…

W świecie freak fightów pojawiają się coraz częściej bardzo dobrzy technicznie zawodnicy. Jednego z nich wyróżnił w swojej wypowiedzi były mistrz wagi lekkiej Federacji KSW Marian Ziółkowski. Zawodnik z Warszawy opowiedział o dylemacie dobrego technicznie freaka, który ma dwie ścieżki kariery: bić się za dobre pieniądze z freakami albo bić się za słabsze pieniądze z mocnymi rywalami.

Marian Ziółkowski o dylemacie freaka z potencjałem na UFC: Teraz bije się za dobre pieniądze ale z najmanami...

Marian Ziółkowski wspomniany temat poruszył w ostatnim programie MMA Studio, który współtworzy razem z dziennikarzem Filipem Lewandowskim.

Tam przywołał przykład Piotra “Lizaka” Lizakowskiego, którego osobiście zna ze wspólnych treningów na macie i chwalił jego podejście do pracy w mieszanych sztukach walki, jednocześnie zastanawiając się, którą ścieżkę kariery powinien wybrać.

Marian Ziółkowski o dylemacie freaka z potencjałem na UFC: Teraz bije się za dobre pieniądze ale z najmanami…

Były mistrz KSW przyznał, że szanuje podejście do sportu Lizakowskiego i widzi nawet w nim spory potencjał, możliwe, że nawet aspirujący do angażu w UFC, ale zastanawia się, co powinno się zrobić, by zawodnik taki jak Lizakowski chciał inaczej poprowadzić swoją karierę:

“Znam go osobiście i wiem, że jest bardzo utalentowany. Robiłem z nim treningi, nawet u mnie trenował w Gorillii i wiem, że ma duży talent. Ale trochę obawiam się jednej rzeczy. Teraz zaczął zarabiać dobre pieniądze we freakach, ale bije się za te pieniądze na przykład z Najmanem, z zawodnikami poniżej swojego potencjału. Ja wiem, że on ma ambicje, by być zawodnikiem z prawdziwego zdarzenia, by się bić być może w UFC. Ale jak on ma przestawić swój mózg na to, by bić się za słabe pieniądze z dobrymi chłopakami, skoro teraz bije się za dobre pieniądze z najmanami?”

Przypominamy, że Piotr Lizakowski stoczył dwie walki w klatce organizacji Clout MMA. W pierwszym swoim występie wygrał przsez poddanie z Dominikiem Skowyrą, a w drugim pokonał decyzją sędziów Marcina Najmana, kompletnie “El Teststerona” dominując.

Cały program MMA Studio, z powyższym tematem do sprawdzenia poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis