MMA PLStowarzyszenie MMA PolskaPolska reprezentacja wraca z czterema medalami z Młodzieżowych Mistrzostw Świata MMA 2023

Polska reprezentacja wraca z czterema medalami z Młodzieżowych Mistrzostw Świata MMA 2023

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023 polska reprezentacja wywalczyła cztery medale, w tym dwa złote i dwa brązowe. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła ósme miejsce.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata MMA 2023
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbyły się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Było to kolejne międzynarodowe wydarzenie, w którym wzięła udział reprezentacja Polski, ale pierwsze, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Dziesiątka polskich reprezentantów pod wodzę trenera Emila Różewskiego rywalizowała w kategoriach 14-15 lat i 16-17. Młodzi zawodnicy stoczyli łącznie 30 pojedynków, z których 20 wygrali. Już w drugim dniu zawodów po zaciętej, całodniowej rywalizacji Ksawery Mosing i Aleksander Szmaj dotarli do finałów i wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Spośród pań natomiast na podium stanęła Julia Lewandowska, która zdobyła brązowy krążek. Trzeci dzień walk przyniósł kolejny sukces, czyli brązowy medal wywalczony przez Amelię Kubiak. Z czterem krążkami Polska reprezentacja zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Pierwsze trzy miejsca w tym zestawieniu zajęły: Ukraina, USA i Tadżykistan.

Polscy medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023:

Ksawery Mosing (kategoria: 14-15 lat, 44 kg) – medal złoty
Aleksander Szmaj (kategoria: 14-15 lat, 72 kg) – medal złoty
Julia Lewandowska (kategoria: 14-15 lat, 62 kg) – medal brązowy
Amelia Kubiak (kategoria: 16-17 lat, 65,8 kg) – medal brązowy

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbyły się w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zawody zgromadziły 635 sportowców z ponad 40 krajów i były największym tego typu wydarzeniem w historii organizacji International Mixed Martial Arts Federation, która zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA na świecie. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu. Przygotowuje zawody kontynentalne i mistrzostwa świata. Zeszłoroczne zawody, które również odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgromadziły blisko 500 sportowców z ponad 40 krajów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 były szóstym międzynarodowym wydarzeniem, na które kadrę Polski powołało Stowarzyszenie MMA Polska. Do tej pory powoływano juniorską reprezentację, która zdobyła 22 medale imprez przygotowywanych przez International Mixed Martial Arts Federation. W tym roku kadra Polski zostanie również powołana na zawody juniorów i seniorów. Po wakacjach reprezentanci wezmą udział w mistrzostwach Europy i świata.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych i powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Clout MMA wydaje oświadczenie po problemach z PPV. Wiemy co będzie rekompensatą!

Jest oświadczenie organizacji Clout MMA po pierwszej edycji, która w sobotę odbyła się w Warszawie. Niestety nie obyło się bez problemów. Freakowa organizacja od samego początku zmagała się z wielkimi utrudnieniami na stronie, więc ludzie, którzy wykupili PPV mieli potworny problem, aby oglądnąć event. Teraz wiemy jaka będzie rekompensata za wczorajszą sytuację.

Trener Raubo ostro o dyspozycji Najmana: Jaka walka? On ze strachu bał się klepnąć!

Zbigniew Raubo przeprowadził prawdziwą kanonadę na Marcina Najmana! W wywiadzie dla TVreklama – polski szkoleniowiec nie pozostawił suchej nitki na zawodniku z Częstochowy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis