MMA PLNajnowszeALMMAPolacy z medalami w amatorskim MMA! – wyniki z mistrzostw świata

Polacy z medalami w amatorskim MMA! – wyniki z mistrzostw świata

Od poniedziałku w Bahrajnie rozgrywane są mistrzostwa świata w amatorskim MMA. W turnieju bierze udział reprezentacja Polski. Na razie jej najjaśniejszym punktem jest Emil Piątek, który znalazł się w półfinale wagi lekkiej juniorów.

Polak blisko medalu w amatorskim MMA
Foto: materiały prasowe

Co do technicznych spraw związanych z mistrzostwami, to toczy się w nich rywalizacja zarówno mężczyzn, jak i kobiet, podzielonych na konkretne kategorie wagowe. Łącznie udział w MŚ wzięło 452 uczestników z 51 krajów. Rozgrywane mistrzostwa świata są dla nich bardzo wymagające. Mianowicie w przypadku zwycięstwa zawodnik lub zawodniczka kontynuuje zmagania już następnego dnia.

Na razie za nami 3 dni rywalizacji. Przez ten czas udział w pojedynku wzięło pięciu reprezentantów naszego kraju. Aktualnie najlepiej prezentuje się Emil Piątek. Zawodnik wagi lekkiej wygrał bowiem dwa starcia, awansując tym samym do półfinału zmagań. O finał Piątek zmierzył się w środę z Antonim Josepem Martim Segarrą, pokonując go większościową decyzją. Finałowym rywalem Polaka będzie zawodnik z Rosji – Nikita Kulshin.

Wyniki Emila Piątka:

  • Emil Piątek pokonał Camerona Coulsona (Republika Południowej Afryki) przez poddanie (balacha), 0:24, runda 2
  • Emil Piątek pokonał Ryana Keogha (Irlandia) jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-27, 30-27)
  • Emil Piątek pokonał Antoniego Josepa Martina Segarra (Hiszpania) większościową decyzją sędziów

Pewni medali są również inni Polacy startujący w zawodach juniorskich, w których zgłoszono niewielką liczbę zawodników.

W kategorii atomowej, gdzie występuje Magdalena Czaban biorą udział tylko trzy zawodniczki. Polka dostała wolny los i miejsce w finale. Zmierzy się w nim z Irlandką Nadine Abbott Bissett. Co ciekawe jest to zawodniczka, którą Polka już w tym roku pokonała. Miało to miejsce w finale seniorskich mistrzostw Europy.

Z kolei w juniorskiej wadze ciężkiej zgłoszono 4 zawodników. Błażej Romanowski uporał się na pełnym dystansie z Rosjaninem Zarubekiem Magomedovem. W finale będzie musiał się zmierzyć z innym zawodnikiem z tego kraju – Rustamem Ashurbekovem.

Wynik walki:

  • Błażej Romanowski pokonał Zarubeka Magomedova (Rosja) jednogłośną  decyzją sędziów

Ze zmaganiami pożegnała się Klaudia Syguła. Występująca w wadze piórkowej Polka pewnie rozprawiła się we wtorek ze swoją przeciwniczką. W środę Sygułę czekała walka o awans do półfinału zmagań. Rywalką “biało-czerwonej” była zawodniczka gospodarzy – Sabrina Laurentina De Sousa, która w drugiej rundzie znalazła sposób do poddania swojej przeciwniczki.

Wyniki Klaudii Syguły:

  • Klaudia Syguła pokonała Tetianę Liashuk (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:32, runda 1
  • Sabrina Laurentina De Souza (Bahrajn) pokonała Klaudię Sygułę przez poddanie (balacha), runda 2

Nie wszyscy mogli jednak poczuć smak zwycięstwa. W swoich pierwszych potyczkach wyższość rywala musieli uznać Szymon Roicki oraz Eryk Walecki. Roicki rywalizował w wadze średniej, natomiast Walecki wziął udział w turnieju wagi lekkiej. Do kuriozalnej sytuacji doszło z naszą reprezentantką – Pauliną Giezmą. Podczas pierwszego dnia rywalizacji fighterka z naszego kraju miała kłopoty ze zrobieniem wagi, przez co jej ważenie przełożono na dzień później. Ostatecznie sprawdzenie wagi nie doszło jednak do skutku, gdyż Giezma została w tym celu za późno zarejestrowana, dlatego ostatecznie nie wyszła ona do pojedynku.

Wyniki pozostałych Polaków:

  • Eoin Sheridan (Irlandia) pokonał Szymona Roickiego jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
  • Lee Hammond (Irlandia) pokonał Eryka Waleckiego przez poddanie (gilotyna), 1:59, runda 3
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis