MMA PLNajnowszeClout MMAPiotr Żyła kontra Sławomir Peszko? Skok po grube pieniądze!

Piotr Żyła kontra Sławomir Peszko? Skok po grube pieniądze!

Dobrze widzicie! Żyła kontra Peszko! Piotr Żyła otrzymał propozycję walki od CLOUT MMA – jak podał portal TVP Sport, za walkę Żyła miałby otrzymać dwa miliony złotych! Rywalem skoczka miałby być były reprezentant Polski w piłce nożnej – Sławomir Peszko.

Żyła kontra Peszko
Foto: EAST NEWS/ CLOUT MMA/Grzegorz Momot/PAP

Żyła kontra Peszko!

Według portalu Sport.pl Piotr Żyła otrzymał propozycję walki ze Sławomirem Peszko. Oferta wypłynęła od świeżej na rynku organizacji CLOUT MMA, której “Peszkin” jest ambasadorem.

Piotr Żyła jest aktywnym skoczkiem i ciągle prezentuje dobrą formę. Ba! W tym roku sięgnął po złoty medal mistrzostw świata. Nic nie wskazuje na to, żeby 36-latek miał skończyć karierę, jednak wizja ogromnych pieniędzy potrafi namieszać w głowie. Jak wynika z informacji TVP Sport oraz Sport.pl – Żyła mógłby zarobić kilkukrotnie więcej niż za cały poprzedni sezon w skokach narciarskich.

Medialne doniesienia skomentował trener polskich skoczków – Thomas Thurnbichler – który nie podziela tego pomysłu. W rozmowie z TVP Sport przyznał, że w tym sezonie Żyła nie dostanie zgody na wejście do klatki.

“Nie damy mu na to w tym sezonie zielone światła. Musi skoncentrować się na skokach narciarskich, bo dalej jest w światowej czołówce. Dalej osiąga sukcesy, więc powinien przy tym pozostać”

Swój komentarz udzielił również jeden z najwybitniejszych skoczków w historii, a aktualnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Adam Małysz. Czterokrotny olimpijczyk w rozmowie z serwisem Skijumping.pl powiedział:

“Z tego, co wiem, to na razie tylko plotki, ale jakby padła taka prośba od Piotrka, to musielibyśmy to rozpatrzyć. Póki co, nie miało nic takiego miejsca. Ale to jedyny zawodnik, który by się nie bał czegoś takiego”

Dziennikarzowi TVP Sport udało się spytać samego zainteresowanego, który wymijająco odpowiadał na zadawane pytania, jednak zaznaczył, że nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości.

Peszko chętny na walkę w oktagonie!

Sławomir Peszko już od jakiegoś czasu głośno mówi o chęci spróbowania swoich sił w sportach walki. W wywiadzie dla naszego portalu przyznał, że byłby gotowy zadebiutować w przyszłym roku – więcej o tym pisaliśmy [TUTAJ].

Kolejny sezon Pucharu świata w skokach narciarskich rozpocznie się 25 listopada 2023 roku, a zakończy 24 marca 2024. Biorąc pod uwagę okres przygotowawczy, walka Peszko vs. Żyła mogłaby się odbyć w połowie lub pod koniec 2024 roku.

Patrząc na poruszenie, jakie wywołała sama ta informacja, wydaję się, że zorganizowanie takiego starcia, to strzał w dziesiątkę. Jesteście zainteresowani takim pojedynkiem? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także:

Rafael Fiziev odpowiada! Walka z Gamrotem przyklepana?

“Ataman” odpowiedział na wyzwanie Mateusza Gamrotawyrażając gotowość na wrzesień! W rezultacie może czekać nas świetne starcie! Co prawda do finalizacji jeszcze długa droga. Ostatecznie należy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnego ogłoszenia. Wstępnie mówi się o wrześniu. Kto według was jest faworytem? Czekacie

Mateusz Gamrot vs Mateusz Rębecki zawalczą w UFC? Padła jasna deklaracja!

Coraz śmielej radzi sobie w organizacji UFC Mateusz “ReBeastie” Rębecki, który w miniony weekend zaliczył drugą wygraną w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Tym samym znowu rozgorzała dyskusja na temat tego, czy Mateusz Gamrot i Mateusz Rębecki zawalczą w UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis