MMA PLNajnowszeDamian JanikowskiPiotr Strus chętny na walkę z Janikowskim: Wiemy jakie mamy dobre i kiepskie strony!

Piotr Strus chętny na walkę z Janikowskim: Wiemy jakie mamy dobre i kiepskie strony!

Piotr Strus był jednym z gości wczorajszego programu ”Oktagon Live” na Kanale Sportowym. 34-latek wyznał, że jest chętny na pojedynek z Damianem Janikowski w KSW. Tym samym Strus wróciłby po latach do największej organizacji w naszym kraju. 

Strus

Strus najbliższy pojedynek stoczy osiemnastego lutego na gali Strife 3 w Puławach. Piotr w main evencie zmierzy się z Kacprem Karskim (7-3). 34-latek będzie chciał wrócić na odpowiednie tory po ostatnich przegranych z Rafałem Haratykiem.

Janikowski ostatni pojedynek stoczył na gali High League 5. Była to pierwsza walka medalisty olimpijskiego w freakowej organizacji. Warto zaznaczyć, że był to sportowy pojedynek. Janikowski po całym dystansie wygrał z Mateuszem ”Don Diego” Kubiszynem.

Strus: Ja jestem otwarty i bardzo chętny!

Piotr Strus w programie ”Oktagon Live” zdradził, że jest zainteresowany i chętny na starcie z Damianem Janikowskim w KSW.

My sobie oczywiście z Damianem wyjaśniliśmy wszystko. Damian… powiedzmy wprost podaliśmy sobie rękę, przeprosił mnie, wykazał się jakąś dozą zainteresowania po mojej kontuzji. Zresztą dalej mam z Damianem kontakt, mieliśmy teraz jechać na camp – ostatecznie nie pojechałem, bo nie chciałem za bardzo obciążać organizmu przed walką. To wynikało tylko z mojej decyzji, a nie z jakiś podziałów między mną, a Damianem. Mamy kontakt koleżeński, telefoniczny – jest wszystko spoko. Teraz pytanie czy dało rady uniknąć kontuzji, której doznałem z nogi Damiana? Na pewno dało. Uważam, że kopnięcie pedalady w parterze, na sparingu, w dużych rękawicach, z taką siłą. No nie do końca jest przemyślaną kwestią i nie do końca jest odpowiedzialną rzeczą. Jednak wchodząc do oktagonu, obciążając kogokolwiek – bierzemy uwagę na to, żeby nie zrobić swojemu koledze krzywdy. Damian wtedy… Wiem o tym, że założył sobie – że w najbliższej walce będzie kopał pedalade, więc to kopnięcie było zamierzone. No niestety tak się zdarzyło, że ja się pochyliłem, Damian kopnął, dwie siły się zderzyły i tak jak powiedziałem – dosyć dobrze wyszedłem z tej całej sytuacji. Doktor Michalik z MML powiedział, że zabrakło naprawdę bardzo niewiele, żebym uszkodził nerw wzrokowy – no wtedy nie ruszasz gałką oczną, więc zamykamy karierę sportową. Miałem dużo szczęścia w nieszczęściu w tym wszystkim. Teraz nawiązując do całej sytuacji – tak jak mówię z Damianem mamy temat zamknięty. Jest coraz głośniej o tym co by było, gdyby na przykład… Dzwoni do mnie Wojsław Rysiewski i mówi do mnie ”Piotrek jest gala i propozycja Damian Janikowski” – co Strus robi? Dziękuję bardzo, chętnie wezmę udział. Dlaczego nie? Jest to normalna kolei rzeczy. Jestem zawodnikiem, chce się dalej rozwijać. Myślę, że na tą chwilę, gdzie po kontuzji wracam – KSW to byłoby bardzo dobre rozwiązanie dla mnie i powrót do KSW byłby super rozwiązaniem. No ogólnie pod każdym względem i medialnym i zarobkowym i sponsorskim – każdym, więc myślę, że wejście do KSW byłoby fajną rzeczą dla mnie. A walka z Damianem Janikowskim, który jest osobą medialną/rozpoznawalną i nie tylko w świecie fighterów, ale ogólnie – tym bardziej, więc nie widzę problemu z tym. Aktualnie trenujemy w dwóch różnych klubach, możemy być kolegami – już nie raz w MMA widzieliśmy takie zestawienia, że kolega z kolegą się bił. Chociażby na początku był to Mańkowski z Rafałem Moksem, gdzie dużo trenowali razem i taka braterska walka. Dało radę? Dało, wygrał jeden i kumplowali się dalej. Nie chciałbym tego budować, że to jakaś zemsta za kontuzje i tak dalej (…) Dosyć dobrze się znamy, to nie będzie łatwa walka dla mnie ani dla niego. Wiemy jakie mamy dobre i kiepskie strony, gdzie byśmy szukali rozwiązań, więc myślę, że bardzo ciekawe zestawienie. Ja jestem otwarty i bardzo chętny i na pewno jak padnie taka propozycja, to biorę.                                  

Cały program możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz także:

Paweł B. wysyła wiadomość z więzienia: Nic na mnie nie mają! Widzieliście?

Na insta stories Pawła B pojawiło się zdjęcie z wiadomością freak fightera. ”Scarface” miał przesłanie do swoich widzów i nie tylko.

Paweł Jóźwiak wściekły po wypowiedzi Skolima: Przy najbliższym spotkaniu wypłacę Ci liścia! Co wy na to?

Konrad Skolimowski postanowił wstawić kolejny post w mediach społecznościowych. Tym razem freak fighter poruszył wczorajszą smutną informację o śmierci Mateusza Murańskiego. ”Skolim” zapewnił, że dla włodarzy najważniejsze są tak zwane ”dymy”. Nie musieliśmy długo czekać, bowiem doszło do mocnej reakcji ze strony Pawła Jóźwiaka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis