MMA PLArchiwumBoksPierwsze face to face Masternaka! Mistrz z uznaniem: Stylistycznie najtrudniejszy rywal!

Pierwsze face to face Masternaka! Mistrz z uznaniem: Stylistycznie najtrudniejszy rywal!

Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) doczeka się mistrzowskiej szansy. Polak już dziesiątego grudnia zawalczy o pas federacji WBO w kategorii cruiser, a jego przeciwnikiem będzie gospodarz Chrisem Billamem-Smithem (18-1, 12 KO). Tym samym jest to walka na wyjeździe, którą trzeba zdecydowanie wygrać, bo ”ściany” nie będą pomagać. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której doszło do pierwszego face to face.

Masternak

O tym pojedynku mówiło się od dłuższego czasu, ale dość długi czas czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie. Powód? Był mocno brany pod uwagę natychmiastowy rewanż Chrisa z Lawrence Okolie.

Właśnie wtedy Smith sięgnął po tytuł mistrzowski. W końcu ktoś znalazł sposób na pokonanie Okolie, który swoim stylem walki nie zachwycał. Chris po 12 rundach wygrał na punkty, a dodatkowo miał rywala parę razy na deskach.

Pierwsze face to face!

Wczoraj w Wielkiej Brytanii odbyła się pierwsza konferencja prasowa i pierwsze face to face przed walką Mateusza Masternaka (47-5, 31 KO) o mistrzostwo świata.

Wspomniana konferencja i face to face zobaczycie poniżej:

Już nie pierwszy raz mistrz Chris Billam-Smith z wielkim szacunkiem wypowiedział się o naszym reprezentancie. Brytyjczyk zapewnia, że będzie to stylistycznie najtrudniejszy rywal.

Polak robi wszystko bardzo dobrze. To najbardziej wszechstronny zawodnik, z jakim do tej pory miałem do czynienia. Nie widzę w jego boksie większych słabości. Stylistycznie jesteśmy bardzo podobni w wielu obszarach, dlatego też jestem przekonany, że to będzie świetna walka. Nasze style będą naprawdę dobrze z sobą współgrać (…) Spróbuję szybko to załatwić przed czasem, ale stylistycznie będzie to dotąd najtrudniejszy rywal

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis