MMA PLNajnowszeProfessional Fighters LeaguePFL Europe 4: Wielki sukces Polaka! Jakub Kaszuba zgarnia pas i wielką kasę! [WIDEO]

PFL Europe 4: Wielki sukces Polaka! Jakub Kaszuba zgarnia pas i wielką kasę! [WIDEO]

Mamy świetną wiadomość z Irlandii, a dokładnie z Dublina. Na gali PFL Europe 4 odbył się finał wagi lekkiej. Zwycięzcą całej rywalizacji okazał się nasz niepokonany reprezentant Jakub Kaszuba (11-0), który zdobył pas i zgarnął 100 tysięcy dolarów. Polak w drugiej rundzie odprawił zawodnika publiczności – Johna Mitchella (8-2), który postawił naprawdę twarde warunki!

Kaszuba

To nie koniec dobrych informacji, bowiem Jakub tym zwycięstwem zapewnił sobie miejsce w przyszłorocznym sezonie głównego cyklu PFL.

Jakub ze swoich dziesięciu zwycięstw – sześć kończył przed czasem (cztery uderzeniami, a dwa poddaniami). Kaszuba swoje doświadczenie zyskał w organizacji Combat Night, gdzie również dzierżył pas mistrzowski. Debiut w PFL Europe nastąpił w lipcu tego roku, gdy po trzech minutach i 18-sekundach duszeniem zza pleców poddał Maxima Radu. Był też start we wrześniu. W Paryżu jednogłośną decyzją sędziów pokonał Dylana Tuke.

Ale comeback!

Kaszuba od samego początku napierał na rywala i sporo ciosów doszło do skutku. Irlandczyk odpowiadał niskimi kopnięciami oraz próbą high-kicka. Polak próbował sprowadzić walkę do parteru, ale rywal był czujny. Był też klincz, z którego Irlandczyk szybko wychodził. John polował na front kicka i aż w końcu dopiął swego. Polak był na deskach, a sędzia był bliski przerwania. Kaszuba ostatecznie przetrwał bardzo ciężkie chwile. W końcówce ponownie front doszedł do skutku, a wtedy Mitchell doskoczył z ciosami, ale Jakub wytrwał.

W drugiej rundzie Irlandczyk ponownie szukał frontów, ale Kaszuba doszedł już do siebie i dobrze się bronił. Polak odpowiadał ciosami, a Irlandczyk zaczął się gubić. Mieliśmy klincz, w którym Jakub trafił mocnym kolanem. John poleciał na deski. Polak wykorzystał okazję i wystrzelił z kolejnymi ciosami niczym z karabinu maszynowego. Sędzia przewał walkę!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis