MMA PLProfessional Fighters LeaguePFL 2021 #4: Marcin Held przegrywa zdecydowanie na punkty z Olivierem Aubin-Mercierem [WIDEO]

PFL 2021 #4: Marcin Held przegrywa zdecydowanie na punkty z Olivierem Aubin-Mercierem [WIDEO]

Marcin Held (27-8) przegrał jednogłośną decyzją z Olivieren Aubin-Mercieriem (12-5) podczas gali PFL 2021#4 w Atlatnic City.

Held zaczął od niskiego kopnięcia. Potem Aubin-Mercier ruszył z ciosami, ale Polak szybko sklinczował. Łapał przeciwnika za jedną nogę i próbował obalenia. Kanadyjczyk wybronił się i pojedynek wrócił na środek klatki. OAM dobrze pracował kopnięciami. Na głowie polskiego zawodnika pojawiło się rozcięcie. “Kanadyjski Gangster” dobrze pracował ciosami i kopnięciami pod prawy łokieć. Potem zaś oglądaliśmy starcie w klinczu, tym razem z inicjatywy Aubin-Merciera. W końcówce rundy na domiar złego Polak zaliczył nokdaun po prawym sierpowym ratując się przed skończeniem pojedynku.

Drugą rundę Held zaczął aktywnie od wysokich kopnięć. ciąż dobrze trafiał jednak Aubin-Mercier. Zawodnik Bastionu Tychy ponownie spróbował obalenia. Złapał przeciwnika w klinczu i dociskał go do siatki. W końcu sędzia nakazał powrót na środek klatki. Aubin-Mercier ruszył do przodu z kolejnymi mocnymi ciosami. Teraz to Kanadyjczyk uzyskał dominującą pozycję w klinczu. Na domiar złego udało mu się też usadzić Polaka na macie pod siatką. Held z dołu był aktywny, pracował ciosami

Runda trzecia zaczęła się od mocnych wymian, w których skuteczniejszy był Aubin-Mercier. Potem Held podjął próbę skrętówki, niestety nieudaną. Reprezentant Bastionu Tychy podejmował kolejne próby – kolejna także nieudana. Aubin-Mercier miał przewagę w stójce, potem dociskał też Polaka do siatki. Held w końcówce ruszał do przodu, ale niestety nadziewał się na ciosy rywala.

O wyniku walki musieli decydować sędziowie punktowi. Wszyscy punktowali identycznie – 30-27 dla Kanadyjczyka.

Marcin Held kończy sezon zasadniczy z 3 punktami. O awans do czołowej czwórki może być bardzo trudno…

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [10-13.06.2021]

Przed nami kolejny weekend z MMA. Będzie się działo naprawdę sporo! Już w nocy z czwartku na piątek kolejną walkę w bieżącym sezonie PFL stoczy Marcin Held (27-7).

Amanda Nunes do Kim Kardashian: Hej Kim, robimy to?

Podwójna mistrzyni UFC i uznawana za najlepszą zawodniczkę w kobiecym MMA w historii Amanda Nunes podłapała sugestię swojego szefa Dany White’a i zwróciła się bezpośrednio do Kim Kardashian. Brazylijka chce wziąć udział w walce z celebrytką!