MMA PLNajnowszeBoksPapież Franciszek pobłogosławił pas WBC, o który powalczy Fury i Usyk

Papież Franciszek pobłogosławił pas WBC, o który powalczy Fury i Usyk

Papież Franciszek pobłogosławił pas WBC, o który w Rijadzie powalczy Tyson Fury i Ołeksandr Usyk.

Papież Franciszek pobłogosławił pas WBC
Foto: Andrew Medichini / AP Photo/Top Rank

Mało jest wydarzeń, które elektryzują tak mocno, jak walka o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej. W stolicy Arabii Saudyjskiej dojdzie do jednej z najważniejszych walk w historii boksu.

Starcie zawodników kompletnie różnych, walczących w kompletnie inny sposób. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się w ringu, a to doprowadza ludzi do szewskiej pasji, jednocześnie sprawiając, że każdy chce to zobaczyć.

Chociaż wydawać by się mogło, iż ta walka nie potrzebuje wielkiej promocji, żeby sprzedać ogromne ilości PPV. Mauricio Sulaiman haruje jak zły, aby o pojedynku mówiło się na całym świecie.

Szef federacji WBC wybrał się nawet na audiencję do papieża Franciszka. Wizytę Sulaimana zarejestrowały kamery Sky Sports. Ojciec Święty pobłogosławił i podpisał pas WBC, który znajdzie się w stawce pojedynku pomiędzy Tysonem Furym a Ołeksandrem Usykiem.

ZOBACZ TAKŻE: Strike King 2: Karta walk pełna! Zobacz, kto walczy na nadchodzącej gali!

Papież Franciszek został zapytany, komu będzie kibicował. Zwierzchnik kościoła katolickiego odpowiedział, że jego kibicowski status będzie neutralny, natomiast użył ciekawego porównania, poniekąd sugerując, kto jego zdaniem wygra. Głowa Watykanu użyła porównania kobry i mangusty. Mangusta, nazywana też pogromcą węży, jest zdolna pokonać kobrę, pomimo dużo mniejszych rozmiarów. Widać tu analogię do walki Usyk vs. Fury.

Już 18 maja wielkie święto boksu!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis