MMA PLUFCOskar Piechota zawieszony za doping. Niemal dwuletnia kara dla Polaka!

Oskar Piechota zawieszony za doping. Niemal dwuletnia kara dla Polaka!

Foto: Sport Onet

Oskar Piechota (11-3-1, 1 N/C) został zawieszony przez USADA za obecność niedozwolonych substancji w organizmie. Polak zaakceptował zawieszenie na okres 22 miesięcy.

W próbce pobranej u Piechoty 25 września ubiegłego roku wykryto peptyd stymulujący wydzielenie hormonu wzrostu oraz jego metabolity. Polski zawodnik pierwotnie miał otrzymać karę dwóch lat zawieszenia, lecz została ona minimalnie zredukowana z racji na współpracę z USADA. Czas zawieszenia rozpoczyna się z dniem pobrania próbki tak więc “Imadło” pozostanie zawieszony do lipca 2022 roku.

Pełny komunikat USADA w języku angielskim

Oskar Piechota trafił do organizacji UFC jako mistrz Cage Warriors i zawodnik bez porażki w zawodowym rekordzie. Przygodę z amerykańskim gigantem zaczął bardzo pomyślnie, bowiem od dwóch zwycięstw. Ostatnia wygrana zawodnika z Gdańska miała jednak miejsce w lutym 2018 roku. Od tego czasu Piechota przegrywał czterokrotnie, za każdym razem przed czasem. Jego ostatnia porażka została zmieniona na no-contest, ponieważ jego pogromca Marc-Andre Barriault… również wpadł na dopingu.

Polak o ile wciąż pozostanie zawodnikiem UFC to kolejną walkę w oktagonie będzie mógł stoczyć dopiero w wieku 33 lat. Jaka przyszłość czeka zatem Piechotę?

Zobacz także:

Łukasz Jurkowski pewny siebie: Ja to wygram przed czasem, w pierwszej rundzie!

Łukasz Jurkowski (17-11) jest pewny swego i nie zamierza zakładać innego scenariusza. ”Juras” gwarantuje, że wygra walkę z Mariuszem Pudzianowskim (14-7) przed czasem, a nawet zrobi to w pierwszej rundzie!

KSW traci czołowego ciężkiego! Grabowski wolnym agentem! Gdzie trafi?

Stało się! Damian Grabowski przestał być zawodnikiem KSW – poinformował portal MMA Pudelek na swoim Twitterowym profilu.