MMA PLNajnowszeUFCOFICJALNIE: Mateusz Gamrot vs. Rafael dos Anjos na UFC 299

OFICJALNIE: Mateusz Gamrot vs. Rafael dos Anjos na UFC 299

Potwierdziło się to o czym mówiło się od kilku dni. Najbliższym rywalem Mateusza Gamrota (23-2, 1 N/C) będzie Rafael dos Anjos (32-15).

Mateusz Gamrot vs. Rafael dos Anjos
Foto: Mateusz Gamrot Instagram

Spekulacje, o których pisaliśmy na naszych łamach pokryły się z rzeczywistością. Na oficjalnej stronie UFC pojawiło się bowiem zestawienie Polaka i Brazylijczyka.

Gamrot jest aktualnie sklasyfikowany na szóstym miejscu w rankingu kategorii lekkiej. Polak wygrał swoje dwie ostatnie walki – z Jalinem Turnerem po niejednogłośnej decyzji oraz z Rafaelem Fizievem na skutek kontuzji rywala. Łącznie bilans “Gamera” w UFC to 6 zwycięstw i 2 porażki.

Dos Anjos to z kolei prawdziwy weteran amerykańskiej organizacji. Stoczył w niej aż 34 pojedynki, z których wygrał 21. W 2015 roku zdobył pas wagi lekkiej w starciu z Anthonym Pettisem a potem obronił go pokonując Donalda Cerrone. Tytuł odebrał mu natomiast Eddie Alvarez. Brazylijczyk próbował swoich sił w kategorii półśredniej. Walczył nawet o pas tymczasowy, ale musiał uznać wyższość Colby’ego Covingtona. W tym roku RDA walczył raz. W walce wieczoru sierpniowej gali uległ swojemu rodakowi Vicente Luque. Po tym pojedynku postanowił po raz kolejny spróbować swoich sił w kategorii lekkiej.

Gala UFC 299 odbędzie się 9 marca w Miami. W walce wieczoru mistrz kategorii koguciej Sean O’Malley zmierzy się z Marlonem Verą

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis