MMA PLNajnowszeUFCByły mistrz UFC rywalem Mateusza Gamrota na gali w Miami!?

Były mistrz UFC rywalem Mateusza Gamrota na gali w Miami!?

Rafael dos Anjos obwieścił powrót do kategorii lekkiej, zdradził również, kiedy stoczy swój kolejny pojedynek.

Rywal Mateusza Gamrota
Foto: AP PHOTO

Mateusz Gamrot rozpalił ostatnio do czerwoności wyobraźnię nadwiślańskich kibiców, zdradzając, że podpisał kontrakt na grubą walkę. Od razu zaczęto spekulować, kto jest tym tajemniczym przeciwnikiem kudowianina? Wielce prawdopodobne, iż zbliżamy się do zakończenia sagi pt. Następny rywal Mateusza Gamrota.

Jeżeli dokładnie przeanalizujemy sytuację w dywizji do 155 funtów, to dojdziemy do wniosku, że opcji nie ma zbyt wiele. Większość zawodników z czołówki albo jest świeżo po walce, albo zamierza czekać na mistrzowską szansę.

Sprawa wygląda więc następująco – na ten moment jedynym dostępnym i sensownym zestawieniem jest starcie z Rafaelem dos Anjosem. Brazylijczyk ogłosił bowiem powrót do wagi lekkiej, gdzie odnosił największe sukcesy w karierze.

Marzec. Dostałem telefon na walkę w marcu w Miami. Wrócę do kategorii lekkiej. To dobra decyzja. Ścinanie wagi nie jest łatwe, czy to do dywizji półśredniej, czy do jeszcze niższej kategorii lekkiej. Zostało mi kilka walk do zrobienia, więc mam takie nastawienie, że w przyszłości może mi brakować tego reżimu i dyscypliny. Mam plan by skończyć wszystkie walki przed czasem i zakończyć karierę na wysokim poziomie.

ZOBACZ TAKŻE: Draka na F2F! Adrian Polak zaatakował Natana Marconia – polała się krew!

Wszystko pasuje idealnie, dlatego powrót Mateusza Gamrota powinien nastąpić na gali UFC 299, która 9 marca odbędzie się w Miami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis