MMA PLUFCOFICJALNIE: Joanna Jędrzejczyk vs. Michelle Waterson walką wieczoru gali UFC w Tampie

OFICJALNIE: Joanna Jędrzejczyk vs. Michelle Waterson walką wieczoru gali UFC w Tampie

Foto: UFC
Foto: UFC

Organizacja UFC potwierdziła, że walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 19 będzie starcie w kategorii słomkowej – Joanna Jędrzejczyk (15-3) vs. Michelle Waterson (17-6).

Wydarzenie to będzie mieć miejsce 12 października. Wbrew wcześniejszym doniesieniom jakoby gala miała odbyć się w San Francisco, lokalizacją gali została Tampa na Florydzie.

Pojedynek czwartej w rankingu Jędrzejczyk z siódmą Waterson przybliży zwyciężczynię do walki o pas. Polka przyznała nawet, że title shot został jej obiecany.

Jędrzejczyk to była mistrzyni kategorii słomkowej. W latach 2015-2017 obroniła ona mistrzowski pas aż 5 razy. Z ostatnich czterech pojedynków wygrała jednak tylko jeden. W lipcu zeszłego roku pokonała Tecię Torres (10-4).  Później spróbowała swoich sił w kategorii muszej, lecz w pojedynku mistrzowskim lepsza okazała się Valentina Shevchenko (17-3).

Waterson z kolei może pochwalić się serią trzech zwycięstw. W swoim ostatnim pojedynku “Karate Hottie” pokonała… inną Polkę. Na UFC on ESPN 2 jednogłośną decyzją sędziowską zwyciężyła pojedynek z Karoliną Kowalkiewicz (12-5).