Joanna Jędrzejczyk ma obiecaną walkę o pas, jeśli pokona Michelle Waterson

Foto: TVP Sport
Foto: TVP Sport

Joanna Jędrzejczyk (15-3) powróci do oktagonu 12 października na gali w San Francisco. W walce wieczoru UFC on ESPN+ 19 zmierzy się z Amerykanką Michelle Waterson (17-6). Jak zapewnia szef jej gymu, ewentualne zwycięstwo gwarantuje Polce walkę o pas mistrzowski.

Szef American Top Team, Dan Lambert udzielił wywiadu portalowi BJPenn.com. Polska zawodniczka swoją ostatnią walkę stoczyła w limicie kategorii muszej. Na UFC 231 musiała uznać wyższość Valentiny Shevchenko (17-3). Niektórzy w klubie woleliby, aby Jędrzejczyk unikała ścinania wagi i pozostała w wadze muszej. Lambert zaznaczył jednak, że droga do pasa w kategorii słomkowej jest w tej chwili prostsza.

„Myślę, że po obozie przygotowawczym będę mógł powiedzieć jak poszło ścinanie wagi. Ona ma ogromną szansę na title shota w kategoriii słomkowej. UFC zapewnia ją, że po zwycięstwie dostanie walkę o pas. Cieszę się, że Joanna ma wyznaczoną klarownie drogę do pojedynku mistrzowskiego. Gdyby nie to, pewnie nie spieszyłaby się z powrotem. Cieszę się widząc ją z powrotem w treningu.”

Obecnie pas w limicie do 115 funtów dzierż Brazylijka Jessica Andrade (20-6). Będzie go ona bronić pod koniec sierpnia w starciu z Weili Zhang (19-1) na UFC on ESPN+ 15 w Shenzhen. W przeszłości Andrade przegrała z Joanną Jędrzejczyk wyraźną decyzją sędziowską. Lambert nie ukrywa, iż scenariusz, w którym to właśnie „Bate Estaca” zachowuje pas byłby najkorzystniejszy dla zawodniczki jego gymu.

„Z punktu widzenia Joanny droga do walki o pas jest szybsza, kiedy to Jessica ma tytuł. Mówiąc samolubnie, trzymamy kciuki za Jessikę. Musi najpierw obronić swój tytuł i kto wie jak to się potoczy. Jeśli zarówno Joanna jak i Jessica wygrają swoje to UFC je ze sobą zestawi.”