MMA PLNajnowszeIsrael AdesanyaOFICJALNIE: Dricus Du Plessis bez walki o pas! Israel Adesanya ma innego rywala na UFC 293 w Sydney!

OFICJALNIE: Dricus Du Plessis bez walki o pas! Israel Adesanya ma innego rywala na UFC 293 w Sydney!

To już oficjalna wiadomość! Były mistrz Federacji KSW Dricus Du Plessis nie zawalczy o pas mistrzowski wagi średniej UFC! Aktualny mistrz tej kategorii wagowej Israel Adesanya ma już innego rywala. Nigeryjczyk wystąpi na gali UFC 293 w Sydney!

Dricus Du Plessis bez walki o pas

Du Plessis zapewnił sobie prawo walki o tytuł mistrzowski kategorii do 84 kilogramów dzięki zwycięstwu nad byłym mistrzem tej dywizji – Robertem Whittakerem. Po starciu w oktagonie pojawił się nawet Israel Adesanya, a publika zaczęła odliczać dni do ich konfrontacji w klatce UFC.

Niestety, okazuje się jednak, że Afrykaner w osobie Du Plessisa na swoją szansę zdobycia pasa UFC będzie musiał poczekać. Zawodnik z RPA walczy z przedłużającą się kontuzją, więc UFC postanowiło stworzyć inną walkę o pas mistrzowski wagi średniej.

Israel Adesanya ma innego rywala na UFC 293 w Sydney!

A tą został pojedynek Israel Adesanya vs… Sean Strickland! Walka ta odbędzie się na gali UFC 293 w Sydney, która została zaplanowana na dzień 9 września w miejscowej hali Qudos Bank Arena.

Pojedynek ten już oficjalnie ogłosił szef UFC, Dana White:

Sean Strickland to 32-latek, który walkę o pas UFC zapewnił sobie dzięki wygranej w drugiej rundzie przez TKO z Abusem Magomedovem na gali UFC on ESPN 48. Amerykanin o walce o pas mistrzowski UFC głośno mówi już od dwóch lat i ma za sobą medialne kąsanie Israela Adesanyi, co tylko pomogło organizacji UFC w zestawieniu go z aktualnym mistrzem.

Dodajmy, że Strickland wygrał osiem z ostatnich dziesięciu walk. Pogromcami Amerykanina w ostatnim czasie byli jedynie Jared Cannonier i Alex Pereira.

Aktualna karta walk gali UFC 293 w Sydney wygląda następująco:

Israel Adesanya vs. Sean Strickland – o pas wagi średniej
Tai Tuivasa vs. Alexander Volkov
Viviane Araujo vs. Casey O’Neill
Da-un Jung vs. Carlos Ulberg
Manel Kape vs. Kai Kara-France
Austen Lane vs. Justin Tafa
Gabriel Miranda vs. Shane Young

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis