OFICJALNIE: Ariane Lipski vs. Molly McCann na UFC on ESPN+ 12 w Greenville

Foto: UFC
Foto: UFC

Do rozpiski planowanej na 22 czerwca gali UFC on ESPN+ 12 w Greenville w stanie Południowa Karolina dodano pojedynek w kategorii muszej kobiet – Ariane Lipski (11-4) vs. Molly McCann (8-2).

Oznacza to, że potwierdziły się doniesienia, o których informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Poniżej krótkie przypomnienie ostatnich dokonań zawodniczek.

“Lipski trafiła do UFC dzierżąc wcześniej pas mistrzowski w Federacji KSW. „Królowa Przemocy” mogła pochwalić się serią dziewięciu zwycięstw z rzędu. W debiucie w oktagonie Brazylijka musiał jednak uznać wyższość Joanne Calderwood (13-3). Szkotka pokonała jednogłośną decyzją sędziowską.

McCann przed dołączeniem do organizacji Dany White’a również zdobyła pas prestiżowej europejskiej organizacji. Na Cage Warriors 90 zdobyła pas wagi muszej. W UFC stoczyła jak dotąd dwie walki – obie w swojej ojczyźnie. Na UFC Fight Night 130 w Liverpoolu przegrała z Gillian Robertson (6-3). Ostatnio jednak na UFC on ESPN+ 5 w Londynie wróciła na zwycięską ścieżkę i pokonała Priscilę Cachoeirę (8-2).”

Na razie nie poznaliśmy jeszcze walki wieczoru gali w Greenville.