Kolejna walka Ariane Lipski w UFC w planach na czerwiec. Znamy potencjalną rywalkę

Foto: MMAJunkie
Foto: MMAJunkie

Ariane Lipski (11-4) może niedługo stoczyć kolejny pojedynek w oktagonie UFC. Brazylijka może wystąpić 22 czerwca na gali UFC on ESPN+ 11 w Greenville w Południowej Karolinie. Jej planowana rywalka to Brytyjka Molly McCann (8-2).

O zestawieniu, nad którym pracuje organizacja, poinformował Ariel Helwani z ESPN. Walka nie została jeszcze sfinalizowana, ale takie są obecnie plany wobec tych zawodniczkę.

Lipski trafiła do UFC dzierżąc wcześniej pas mistrzowski w Federacji KSW. „Królowa Przemocy” mogła pochwalić się serią dziewięciu zwycięstw z rzędu. W debiucie w oktagonie Brazylijka musiał jednak uznać wyższość Joanne Calderwood (13-3). Szkotka pokonała jednogłośną decyzją sędziowską.

McCann przed dołączeniem do organizacji Dany White’a również zdobyła pas prestiżowej europejskiej organizacji. Na Cage Warriors 90 zdobyła pas wagi muszej. W UFC stoczyła jak dotąd dwie walki – obie w swojej ojczyźnie. Na UFC Fight Night 130 w Liverpoolu przegrała z Gillian Robertson (6-3). Ostatnio jednak na UFC on ESPN+ 5 w Londynie wróciła na zwycięską ścieżkę i pokonała Priscilę Cachoeirę (8-2).