MMA PLNajnowszeMuay ThaiNiesamowita historia jednorękiego wojownika! Mimo bólu i przeciwności – spełnia marzenia!

Niesamowita historia jednorękiego wojownika! Mimo bólu i przeciwności – spełnia marzenia!

Carlitos Machado jest niewątpliwie dobrym przykładem dla młodego społeczeństwa i nie tylko. Reprezentant Argentyny jest jednorękim wojownikiem, który nie zamierzał się poddać i zatrzymywać, a dalej ciężko trenuje oraz spełnia marzenia. Argentyńczyk swoją historią i postacią cieszy się zainteresowaniem w mediach społecznościowych.

Carlitos
Foto: Martin Rivero

Walki z udziałem osób niepełnosprawnych nie są rzadkością, ale zwycięska walka nad pełnosprawnymi zawodnikami jest niecodzienna i zaskakująca. Pokazuje to też charakter, wolę walki, serce do walki i wiarę jaką posiada dany wojownik.

Wielu obserwatorów Carlitosa postrzega go jako źródło inspiracji, motywacji, ale także co ważne wdzięczność za to co się posiadamy i dostajemy!  Historia Machado, który cieszy się ze spełnienia marzeń może pokazać wielu ludziom, że nie potrafimy docenić tego co dostajemy i mamy.

Jednoręki wojownik!

Carlitos Machado specjalizuje się w jednorękim kickboxingu i muay thai. Odwaga i determinacja Machado doprowadziły go do regularnego mierzenia się z pełnosprawnymi przeciwnikami.

Argentyńczyk w wieku trzech lat przeszedł operację mającą na celu zwalczenie złośliwego guza. Amputacja ręki była jednym rozwiązaniem, aby kontrolować wzrost guza. Machado mając zaledwie 15 lat wyruszył w podróż jakim była formuła muay thai. Przeszedł do rywalizacji z pełnosprawnymi zawodnikami i odnosi zwycięstwa!

Po jednym z ostatnich zwycięstwo Carlitos na instagramie postanowił wszystkim podziękować – rodzinie, przyjaciołom, promotorom za danie szansy, organizacji i trenerowi. Machado podkreślił – ”Odniosłem zwycięstwo, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy, którą włożyliśmy”.

Oto fragmenty z walk, treningów czy udziału Carlitosa w programie:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis