MMA PLNajnowszeRCCNIEOFICJALNIE: Scott Askham w grudniu ma zmierzyć się z byłym mistrzem Bellatora

Scott Askham (17-4) kilka tygodni temu na KSW 45 w Londynie znokautował już w pierwszej rundzie  Marcina Wójcika (11-6) i awansował do finału turnieju wagi średniej KSW. Tam Anglik zmierzy się po raz drugi z Michałem Materlą (27-6), którego również w pierwszej rundzie pokonał na gali KSW 42.

askham walka pas ksw

Do walk mistrzowskiej ma dojść jednak dopiero w przyszłym roku i w międzyczasie Askham ma stoczyć pojedynek dla innej organizacji. Jak informuje rosyjski dziennikarz Alexey Safonov finalista turnieju KSW ma wystąpić na gali RCC 5, która 15 grudnia odbędzie się w Jekaterynburgu. W planach jest jego pojedynek z rosyjskim weteranem Alexandrem Shlemenko (57-12, 1 N/C).

Askham to także były zawodnik UFC. W amerykańskiej organizacji wygrał dwie z sześciu walk. Musiał między innymi uznać wyższość Krzysztofa Jotki (19-4), który pokonał go po niejednogłośnej decyzji.

Shlemenko stoczył już aż 70 zawodowych pojedynków. Jego największe osiągnięcie to zdobycie pasa kategorii średniej Bellatora. Tytuł ten Rosjanin obronił aż 3-krotnie. Wcześniej zwyciężał również w turniejach Bellatora czy wygrał Grand Prix organizacji M-1 Global. Ostatnio jednak “Storm” nie może pochwalić się najlepszą passą. Zawodnik przegrał trzy ostatnie pojedynku.  34-latek po raz ostatni pojawił się w klatce w październiku na Bellator 208. Przegrał wtedy jednogłośną decyzją sędziowską z Anatolym Tokovem (27-2).