MMA PLRCCRCC: Road to PFL: Michał Pasternak przegrywa na punkty z “Uralskim Hulkiem”

RCC: Road to PFL: Michał Pasternak przegrywa na punkty z “Uralskim Hulkiem”

Foto: RCC MMA&Boxing

Michał Pasternak (14-5) przegrał z Ivanem Shtyrkovem (17-1-1) jednogłośną decyzją sędziowską na gali  RCC: Road to PFL w Jekaterynburgu.

Pierwszy kilka ciosów zadał Pasternak. Później Shtyrkov doprowadził do klinczu i dociskał Polaka do siatki.  Bardzo silny “Uralski Hulk” kontrolował walkę w tej płaszczyźnie, choć Pasternak próbował odwracać pozycję. Inicjatywa należała jednak do rosyjskiego zawodnika. W końcu klincz zerwano i pojedynek wrócił na środek. Po zamarkowaniu kilku ciosów Shtyrkov ponownie dociskał Pasternaka do siatki.  Po dłuższym okresie w końcu Polakowi udało się odwrócić pozycję. W ostatnich kilkunastu sekundach to on przeważał w klinczu.

Po przestrzelonym wysokim kopnięciu “Uralskiego Hulka” Pasternak próbował obalenia. Ostatecznie to jednak Polak znalazł się w niekorzystnej pozycji w parterze. Zawodnicy wrócili jednak na nogi i pojedynek znowu rozgrywał się w klinczu. Shtrykov zdołał usadzić Pasternaka na macie pod siatką. Zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów z dużym wysiłkiem raz jeszcze wstał. W końcu zwarcie rozerwano. Polak przechwycił jedno z kopnięć rywala i docisnął go do siatki. Tam dał  się mu jednak odwrócić. Na rozerwaniu klinczu Pasternak przyjął mocny cios. Po chwili jednak sam odpowiedział. Zawodnicy wymieniali pojedyncze ciosy i kopnięcia. Jedno z wysokich kopnięć Rosjanina doszło do głowy Polaka.

Walka trafiła do ostatniej trzeciej rundy. O obu zawodników widać było już spore zmęczenie. Shtrykov trafił Pasternaka w krocze. Po chwili pojedynek wznowiono. Polak próbował ciosów prostych, rywal zaś często atakował korpus. Shtrykov podjął też nieudaną próbę obalenia. Mimo wszystko “Uralski Hulk” uzyskał dominującą pozycję w klinczu. Później Pasternak go jednak odwrócił, a następnie zawodnicy wrócili na środek klatki. Znowu oglądaliśmy ciosy z obu stron. Akcje były jednak rwane i stosunkowo krótkie. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem Shtrykovprzyparł Polaka do siatki. Pasternak próbował duszenia, lecz przypłacił to usadzeniem na macie. W końcowych sekundach zawodnicy raz jeszcze wrócili do stójki.

Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Ivan Shtyrkova.

Pasternak po raz ostatni pojawił się w klatce  w październiku zeszłego roku. Wtedy to po zwycięstwie nad Pawłem Zakrzewskim zdobył pas kategorii półciężkiej organizacji PLMMA.