MMA PLNajnowszeBoksNick Diaz wróci, ale nie do UFC? Trener nie daje gwarancji: On jest zainteresowany walką w boksie

Nick Diaz wróci, ale nie do UFC? Trener nie daje gwarancji: On jest zainteresowany walką w boksie

Coraz głośniej i częściej mówi się o tym, że Nick Diaz wróci do startów, ale niekoniecznie będzie to walka w MMA stoczona w organizacji UFC.

Nick Diaz wróci

Wieloletni trener Diaza Cesar Gracie w rozmowie z portalem MMAFighting.com zdradził, że Amerykanin jest zainteresowany także walką w boksie.

Przypominamy, że starszy z braci Diaz ostatni raz w oktagonie walczył z Andersonem Silvą. Było to w 2015 roku na gali UFC 183. Walkę tą przegrał, ale później wynik jej zweryfikowano jako no-contest z powodu wpadki dopingowej obu zawodników.

Nick Diaz wróci, ale nie do UFC? Trener nie daje gwarancji: On jest zainteresowany walką w boksie

Teraz, po sześciu i pół roku przerwy od zawodowych startach, Nick Diaz jest bardzo blisko sfinalizowania swojego powrotu do walk. Jednak do tego powrotu może nie dojść w organizacji Dany White’a:

‘Celujemy we wrzesień, wtedy chcemy wrócić i Nick chce walczyć. Muszę sprawdzić jak wygląda jego kontrakt, ale możliwe, że ta wrześniowa walka nie odbędzie się w UFC. Nick jest bardzo otwarty na walkę zarówno w MMA, jak i w boksie.”

Pomysł walki Nicka Diaza w boksie nie jest głupi, bowiem w Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszą się walki celebrytów z byłymi zawodnikami sportów walki. Wystarczy tylko wspomnieć walki youtuberów – Logana i Jake’a Paulów czy starcie Vitora Belforta z legendarnym pięściarzem Oscarem De La Hoyą.

Zobacz także:

Runda X: Kwieciński wygrywa przed czasem, Piwowarczyk zgarnia kontrakt z KSW! [WIDEO]

W sobotę w Białogardzie odbyła się gala Runda X: DWM Fight Night, która dostarczyła wiele emocji! W walce wieczoru efektownym występem popisał się zawodnik publiczności – Dawid Romański. Fighter wagi koguciej pod koniec pierwszej odsłony znokautował Sergey’a Litvinova (4-4).

Krystian Pudzianowski po zwycięstwie z Chicem na MMA VIP 2 w Częstochowie! [WIDEO] Kto teraz?

Krystian Pudzianowski był bardzo szczęśliwy po swoim starcie na drugiej edycji MMA VIP, która odbyła się w Częstochowie. Brat Mariusza Pudzianowskiego już w pierwszej odsłonie zastopował Tomasza Chica.

FEN 35 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższą sobotę w Amfiteatrze w Ostródzie odbędzie się gala FEN 35. Na karcie walk pojawiło się 10 pojedynków, z czego 9 w formule MMA (w tym jeden na zasadach semi-pro) oraz “rodzynek” w postaci walki w formule K-1.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis