MMA PLRIZIN FFMistrz świata w zapasach i weteran Glory na RIZIN.30

Mistrz świata w zapasach i weteran Glory na RIZIN.30

Podczas środowej konferencji ogłoszono kolejne walki na galę RIZIN.30, która będzie miała miejsce 19 września w Saitamie. Nie brakło niespodziewanych zestawień. W Super Arenie zobaczymy takie nazwiska jak Rina “Panchan” Okamoto, Yuta Kubo, Shinobu Ota, czy Ulka Sasaki. Dodatkowo w ringu pojawi się Ayaka Hamasaki czy Roberto “Satoshi” Souza w obronie pasa. Odbędą się również ćwierćfinały GP w wadze koguciej.

Mistrz świata z 2019 roku w zapasach w stylu klasycznym Shinobu Ota (0-1) wraca do akcji po porażce w debiucie na sylwestrowym RIZIN.26 z Hideo Tokoro. Po świetnej walce jednak górą był weteran. Teraz rywalem zapaśnika będzie debiutant w MMA. Yuta Kubo (0-0) to doskonale znany fanom kickboxingu zawodnik. Triumfator turniejów Glory i K-1, a także posiadacz pasów K-1, Krush, NJKF i ISKA. Ostatnimi czasy opuścił K-1 Japan, aby skupić się na karierze bokserskiej, ale ostatecznie zadebiutuje w RIZIN.

Swój pierwszy pojedynek w kategorii piórkowej w RIZIN stoczy Yuta “Ulka” Sasaki (23-8-2), który już od jakiegoś czasu zapowiadał zmianę wagi na wyższą. W sylwestra wrócił po ponad rocznej przerwie spowodowanej złamaną szczęką w boju z Kaiem Asakurą. Jego przeciwnik to Yoshinori Horie (10-3), który w debiucie pokonał przed czasem Tetsuyę Sekiego. Wcześniej stoczył jedną walkę w UFC z Hakeemem Dawodu, a po szybkim zwolnieniu wrócił na moment do Pancrase, do nieswojej kategorii wagowej.

Mistrz DEEP w wadze lekkiej Koji Takeda (12-1) po fenomenalnej konfrontacji z Takasuke Kume na marcowym RIZIN.27 tym razem zmierzy się z kolejnym doświadczonym przeciwnikiem. Yusuke Yachi (22-11) na RIZIN.29 w czerwcu pokonał mistrza Shooto Yukiego Kawanę, czym przełamał półtoraroczną passę bez wygranej. Były plotki, że Takeda może zostać rzucony do pojedynku o pas z Satoshim Souzą, ale ostatecznie organizacja nie zdecydowała się na taki krok.

Dojdzie do drugiego kickbokserskiego pojedynku w RIZIN z udziałem kobiet. Rina “Panchan” Okamoto jest mistrzynią organizacji KNOCK OUT, promującej zarówno pojedynki w kicku jak i MT. Jej przeciwniczka to Momoka Mandokoro, mistrzyni DEEP KICK, czyli uderzanej odnogi DEEP. Momoka to uczestniczka gal RISE i finalistka zeszłorocznego turnieju Dead or Alive.

Chihiro Nakajima (5-2) wraca do MMA po trzech latach przerwy, w trakcie których rywalizował na galach KNOCK OUT i REBELS. Po drugiej stronie ringu stanie weteran MMA Shoji Maruyama (18-14-1), który znany jest z agresywnego, chociaż mało wyrafinowanego stylu walki. W ostatnim pojedynku przegrał przed czasem na DEEP 100 z Yukim Motoyą w lutym, a wcześniej zaś w trakcie swojego debiutu w RIZIN znokautował go Kai Asakura na RIZIN.24 we wrześniu 2020.

Już wcześniej zapowiedziano udział Roberto “Satoshiego” Souzy (12-1), który we wrześniu będzie bronił swojego pasa wagi lekkiej, który wywalczył w czerwcu, poddając Tofiqa Musaeva. Posiadaczka tytułu wagi superatomowej Ayaka Hamasaki (22-3) także wróci do akcji w pojedynku o pas. W ostatniej walce obroniła pas po bardzo wyrównanym pojedynku z Kanną Asakurą. Po drugiej stronie ringu stanie inna weteranka MMA Emi Fujino (25-11), która na koncie ma m.in. pas tymczasowy Pancrase. Przez całą karierę jednak walczyła w limicie do 52 kg, a teraz po raz pierwszy zejdzie niżej.

W ćwierćfinałach japońskiego GP w wadze koguciej Kai Asakura (17-3) po znokautowaniu Shooto Watanabe zmierzy się z kolegą klubowym Satoshiego Souzy i Klebera Koike, Alanem Yamanihą (18-8-4). Brazylijczyk po bardzo dobrym pojedynku wygrał przez decyzję ze świetnym zapaśnikiem, Kazumą Kuramoto. Naoki Inoue (16-2), który w rundzie otwierającej skończył soccerkickiem karierę Shintaro Ishiwatariego, zmierzy się z Yuto “Kintaro” Hokamurą (14-9-2). Fajter z Osaki wygrał na RIZIN.29 w swoim rodzinnym mieście z mistrzem GRACHAN Kuyą Ito. Hiromasa Ougikubo (22-5-2) wygrał z posiadaczem tytułu HEAT Takeshim Kasugai, a w ćwierćfinale jego rywalem będzie inny weteran JMMA Takafumi Otsuka (29-18-1), który wygrał z Hirokim “Shianem” Yamashitą. W ostatniej parze zobaczymy Yukiego Motoyę (28-9) z Kentą Takizawą (12-7). Motoya zwyciężył z mistrzem Shooto Ryo Okadą a Takizawa po dosyć… specyficznym pojedynku z legendarnym Masakazu Imanarim. Można spodziewać się, że dodana zostanie walka rezerwowa.

Organizatorzy zapowiadają jeszcze trzy eventy w 2021 roku, poza galą numer 30. RIZIN.31 odbyć ma się w Yokohamie, ale nie podano jeszcze dokładnej daty.

Opublikowano również oficjalny plakat, który robi duże wrażenie i przypomina te z ery PRIDE. Galę RIZIN.30 będzie mogło obejrzeć 5000 widzów. PEŁNA ROZPISKA

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis