MMA PLUFCMiejsce zorganizowania gali UFC 250 przekształcone na szpital dla chorych na koronawirusa

Miejsce zorganizowania gali UFC 250 przekształcone na szpital dla chorych na koronawirusa

Niestety, stało się tak, jak się tego do niedawna spodziewano. Pandemia koronawirusa ostatecznie uniemożliwiła organizację gali UFC 250, która 9 maja miała odbyć się w Sao Paulo.

Powodem ostatecznego odwołania imprezy z Brazylii jest fakt, że hala, na której miała odbyć się impreza Ginasio do Ibirapuera została przekształcona w szpital dla chorych na COVID-19. Liczba zarażeń w Brazylii rośnie, a Sao Paulo jest miastem, które najbardziej dotyka ta pandemia.

W Brazylii obecnie jest ponad 14 tysięcy osób zarażonych koronawirusem, z których 686 umarło. W samym Sao Paulo odnotowano ponad 5 tysięcy zachorowań oraz 371 ofiar śmiertelnych (stan na moment pisania tego artykułu).

Jak donosi portal Combate, wszystkie imprezy, które miały odbyć się w tym miejscu zostały odwołane lub przeniesione na wrzesień.

Plotki o odwołaniu gali UFC 250 w Sao Paulo krążyły już od jakiegoś czasu, ale amerykańska organizacja cały czas nie informowała sympatyków o tego typu działaniach.

W walce wieczoru gali UFC 250 Henry Cejudo miał walczyć w obronie pasa mistrzowskiego wagi koguciej z ulubieńcem miejscowych kibiców legendarnym Jose Aldo. W rozpisce wydarzenia było miejsce dla wielu Brazylijczyków, w tym Shoguna Ruy czy Antonio Rogeiro Nogueiry, którzy mieli stoczyć swój trzeci pojedynek.

Niewykluczone, że gala UFC 250 zostanie przeniesiona w inne miejsce, ale rozpiska wydarzenia na pewno ulegnie zmianom.