MMA PLNajnowszeKSWMichał Materla oczyszczony z wszystkich zarzutów! Były mistrz KSW komentuje całą sytuację 

Michał Materla oczyszczony z wszystkich zarzutów! Były mistrz KSW komentuje całą sytuację 

Michał Materla (31-9) już w najbliższą sobotę stoczy swój kolejny pojedynek w największej organizacji w naszym kraju. Były mistrz KSW wystąpi przed własną publicznością w Szczecinie. ”Cipao” podczas XTB KSW 78 stoczy rewanż po latach z Kendallem Grove. Jak się okazuje Materla dziś został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

Materla EFM

Pod koniec 2016 roku były mistrz kategorii średniej został aresztowany. W areszcie spędził osiem miesięcy. Przed jedną z walk Materla opowiedział o tej sprawie w wywiadzie z Sport.Onet.pl.

“Nie przejawiałem agresji, nie unikałem wezwań, a mimo to antyterroryści wpadli do mojego domu, nie zważając na obecność dzieci. Wyważyli drzwi. Przestraszony syn przybiegł do mnie i zaczął krzyczeć, że ktoś włamuje się do mieszkania. Wyszedłem na korytarz i zobaczyłem antyterrorystów. Rzucono mi pod nogi granat hukowy, który od razu wystrzelił. Usłyszałem komendę: “połóż się!”, nie stawiałem oporu. Gdy byłem już obezwładniony i leżałem na ziemi, jeden z antyterrorystów podszedł do mnie i prewencyjnie poraził paralizatorem. Wykonywałem wszystkie polecenia, ale widocznie chcieli mi pokazać, kto rządzi, kto jest panem sytuacji. Brat mocno walczył o to, by ludzie dowiedzieli się, jak mnie potraktowano. W raporcie napisano, że użyto paralizatora, bo niby przyjąłem pozycję obronną, co jest bzdurą. Zresztą policja ma nagranie z całego zatrzymania. Nie jestem pierwszą osobą, która leży bezbronnie, a razi się ją paralizatorem, przecież niedawno głośno było o sprawie Igora Stachowiaka.”

Dużo więcej przeczytacie w artykule [TUTAJ]

Materla oczyszczony z zarzutów!

Michał Materla oficjalnie został oczyszczony ze wszystkich zarzutów – o czym poinformował w mediach społecznościowych.

WAŻNA INFORMACJA:

W dniu 23. grudnia 2022 Prokuratora Okręgowa w Poznaniu stosowną decyzja umorzyła w całości prowadzoną przeciwko mnie od ponad sześciu lat sprawę karną. Zostały prawomocnie umorzone wszystkie zarzuty, które prokurtor postawił mi w dniu mojego zatrzymania tj. 13. grudnia 2016. Przypomnę, że w wyniku działań prokuratora, a następnie decyzji sądów trafiłem do Aresztu Śledczego w Poznaniu na prawie 8 miesięcy. Początkowo przebywałem na oddziale dla niebezpiecznych więźniów, w pojedyńczej celi aresztu przy ul. Młyńskiej. Cała ta sprawa od początku była dla mnie niezrozumiałą sytuacją, ale żeby o tym napisać będzie jeszcze czas. W obecnej sytuacji bardzo się cieszę, że prawda była się w stanie obronić. W tym miejscu chcę bardzo podziękować moim Bliskim, Przyjaciołom i Kolegom, w tym z klubu, za udzielone wsparcie dla mojej najbliższej rodziny w tym trudnym dla Niej czasie. Podziękowania dla mojego brata Norberta, który nigdy nie zaakceptował decyzji prokurator prowadzącej śledztwo i starał sie skutecznie zwrócić uwagę licznym organizacjom praw człowieka na ogrom nieprawidłowości i nadużyć w prowadzonym przeciwko mnie śledztwie.

Z perspektywy osoby tymczasowo aresztowanej bardzo ważne jest żeby mieć bezgraniczne zaufanie do swojego obrońcy i wiarę, że zrobi wszystko żeby uprzednio zastosowany areszt trwał jak najkrócej. Dlatego bardzo dziękuje mojemu adwokatowi Jakubowi Łysakowskiemu za udzieloną mi pomoc w tej sprawie, bo od samego początku czułem, że jestem w dobrych rękach i mam za sobą odpowiednią osobę, która swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem, będzie mnie wspierać w tych trudnych chwilach. Wszystkie podjęte wobec mnie przez prokurator Agnieszkę Nowicką działania, nigdy nie powinny mieć miejsca. Nestety nikt nie cofnie łez i stresu moich najbliższych, ani nie odda nam straconego czasu.

P.s. Do wszystkich dziennikarzy: rozumiem, że informacja o całkowitym umorzeniu wobec zawodnika MMA, z powodu braku jego winy, trwajacego ponad sześć lat postępowania karnego, które pociągneło za sobą może ludzkiej krzywdy i łez oraz jeszcze więcej kosztów – nie jest tak „klikalna” jak informacja o zatrzymaniu, ale przyzwoitość dziennikarska nakazywała by tak samo podzielić się tą informacją z czytelnikami waszych periodyków, jak chętnie rozpisywaliście się o moim zatrzymaniu.

WAŻNA INFORMACJA:W dniu 23. grudnia 2022 Prokuratora Okręgowa w Poznaniu stosowną decyzja umorzyła w całości prowadzoną…

Posted by Michał Materla on Wednesday, January 18, 2023

Zobacz także:

Martin Lewandowski potwierdza: Alistair Overeem chce zakończyć karierę w MMA w KSW! Co wy na to?

Wygląda na to, że w najbliższym czasie możemy mieć w KSW wielki hit! Martin Lewandowski w rozmowie z Mariuszem Olkiewiczem z portalu InTheCage.pl potwierdza, że Alistair Overeem chce zakończyć swoją karierę w MMA właśnie w… KSW!

Daro Lew z przesłaniem do Tomasza Adamka: Proszę od freak fightów się odpierniczyć! Widzieliście?

Ikoniczny Dariusz Kaźmierczuk także odniósł się do słów Tomasza Adamka na temat umiejętności Amadeusza Ferrariego. Krótki, konkretny wpis “Lwa” na Twitterze.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis