MMA PLUFCMateusz Rębecki spełnia swoje marzenia. Zawalczy na UFC 295 w legendarnej Madison Square Garden!

Mateusz Rębecki spełnia swoje marzenia. Zawalczy na UFC 295 w legendarnej Madison Square Garden!

Mateusz Rębecki (18-1) wkrótce ponownie pojawi się w oktagonie. Polak zawalczy 11 listopada na gali UFC 295 w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Przeciwnikiem Rębeckiego będzie niepokonany zawodnik z Tadżykistanu, Nurullo Aliev (9-0).

Rębecki to były mistrz wagi lekkiej FEN. W sumie w latach 2018-2022 obronił tytuł aż siedmiokrotnie. “Chińczyk” spróbował swoich sił w Dana White’s Contender Series, gdzie zaimponował prezydentowi największej organizacji MMA na świecie a ten nadał mu również nowy przydomek – “Rebeasti”. Jak dotąd polski zawodnik wygrał w UFC już dwie walki. W debiucie pokonał na pełnym dystansie Nicka Fiore. Z kolei w czerwcu skończył przed czasem Tadżyka Loika Raddzhabova wydłużając swoją serię zwycięstw do 15.

Teraz naprzeciw Polaka stanie kolejny zawodnik z tego azjatyckiego kraju. Aliev podobnie jak Rębecki zdobył kontrakt przed Contender Series. Potem w debiucie dla UFC pokonał większościową decyzją sędziowską bardziej doświadczonego Rafaela Alvesa. Aliev to zawodnik niepokonany, który jednak stosunkowo rzadko kończy pojedynki przed czasem. Aż 7-krotnie walczył na pełnym dystansie.

W walce wieczoru listopadowej gali UFC 295 Jon Jones będzie bronił pasa królewskiej dywizji w starciu z byłem mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miociciem

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis