MMA PLArchiwumBoksMateusz Masternak zawalczy o mistrzostwo świata! Znamy szczegóły

Mateusz Masternak zawalczy o mistrzostwo świata! Znamy szczegóły

To jest świetna informacja. Jak podaje magazyn ”The Ring” nasz doświadczony reprezentant Mateusza Masternak (47-5, 31 KO) doczeka się i jeszcze w tym roku zawalczy o mistrzostwo świata w boksie. 

Masternak

”Master” po ostatniej przegranej z Yunielem Dorticosem odnotował sześć zwycięstw z rzędu. W ostatnich walkach Mateusz wyglądał naprawdę dobrze. Było chociażby pewne zwycięstwo z Adamem Balskim czy zwycięstwo przed czasem z Felipe Nsue i Armendem Xhoxhajem. 

Ostatni pojedynek Mateusz miał miejsce pod koniec października poprzedniego roku. ”Master” po dwunastu rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał twardego JasonaWhateley’a.

Masternak zawalczy o tytuł!

Jak donosi magazyn ”The Ring” – Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) szesnastego grudnia stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa świata w boksie. Polak grupy Boxxer w Wielkiej Brytanii zmierzy się z zawodnikiem publiczności Chrisem Billamem-Smithem (18-1, 12 KO). W stawce pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO.

Brytyjczyk tytuł wywalczył w maju tego roku, gdy sprawił pierwszą przegraną w rekordzie Lawrence Okolie. 33-latek rzucał rywala na deski i miał zdecydowaną przewagę w starciu z ”mistrzem klinczu”. Chris w swojej zawodowej karierze mierzył się także z Richardem Rakporhe, Tommym McCarthym czy Isaaciem Chamberlainem.

 Masternak i Chris mają jedną podobną wygraną w ostatnim czasie. Mowa o starciu z Armendem Xhoxhajem. ”Master” walkę z pięściarzem z Kosowa zakończył w czwartej rundzie, a Chris w piątej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis