MMA PLNajnowszeGamrotMateusz Gamrot w UFC! Norman Parke gratuluje Polakowi.

Mateusz Gamrot w UFC! Norman Parke gratuluje Polakowi.

Świat sportów walki obiegła dzisiaj informacja o rozpoczęciu współpracy z UFC przez Mateusza Gamrota. Gratulacje dla Gamera przekazał Norman Parke, który do niedawna był skonfliktowany z Polakiem.

Historia konfliktu

Na linii Gamrot – Parke wrzało od 2017 roku od czasu ich pierwszej walki na KSW 39. Iskrzyć zaczęło jeszcze przed walką. Stormin twierdził, że Gamrot boi się z nim konfrontować oraz że do tej pory walczył wyłącznie ze słabymi rywalami. Między zawodnikami wrzało także po pojedynku. Irlandczyk nie mógł się wówczas pogodzić z decyzją sędziów, którzy wskazali na zwycięstwo Poznaniaka.

Na rewanż nie trzeba było długo czekać. Starcie odbyło się na KSW 40 w Dublinie. Walka toczyła się pod dyktando Gamrota do momentu, kiedy w drugiej rundzie sfaulował on Irlandczyka. Pojedynek został uznany za nieodbyty. Zaraz po ogłoszeniu werdyktu sędziów sytuacja wymknęła się spod kontroli. Parke odepchnął Borysa Mańkowskiego, który stał w narożniku Gamera. W odpowiedzi Marcin Bilman trafił Stormina lewym sierpowym.

Do ostatecznego starcia doszło na lipcowej gali KSW 53. Walka miała dać jednoznaczną odpowiedź na to, który z zawodników jest lepszy. Pojedynek zakończył się w 3 rundzie przez niezdolność Parka do kontynuowania walki. Tym razem Gamrot zdeklasował stójkowo swojego przeciwnika nie pozostawiając mu pola do protestu.

Po walce doszło do zaskakującego pojednania. Norman Parke przeprosił Polaka za zaczepki kierowane pod jego adresem i życzył mu powodzenia w dalszej karierze. Gratulacje od Irlandczyka są więc dowodem na to, że konflikt miedzy zawodnikami został zażegnany.

Kiedy debiut Gamrota w UFC?

Już 17 października Mateusz Gamrot zadebiutuje w największej organizacji świata. Będzie to trzecie starcie Gamera w przeciągu ostatnich czterech miesięcy. Rywalem Polaka będzie Magomed Mustafaev. Gamrot zastąpi Renato Moicano, który miał początkowo walczyć z Rosjaninem.

Zobacz także:

Jan Błachowicz przed walką o pas UFC: Będę potrzebował waszego wsparcia!

Już 26 września dojdzie, zdaniem wielu, do najważniejszego pojedynku w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Dominickiem Reyesem.

To jest wspaniała wiadomość! Będzie udany debiut Gamrota?

Mateusz Gamrot dołączył do największej organizacji na świecie. Polak poznał szczegóły debiutu. Sami zobaczcie

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis