MMA PLNajnowszeUFCMarcin Tybura vs. Tai Tuivasa jednak w walce wieczoru marcowej gali UFC

Marcin Tybura vs. Tai Tuivasa jednak w walce wieczoru marcowej gali UFC

Marcin Tybura (24-8) i Tai Tuivasa (15-6) zmierzą się ze sobą, ale miesiąc później niż pierwotnie planowano. Na dodatek będą oni bohaterami walki wieczoru.

Marcin Tybura vs. Tai Tuivasa
Foto: UFC

Pierwotnie pojedynek Polaka i Australijczyka miał odbyć się 17 lutego na gali UFC 298 w Anaheim. Jak poinformował jednak Dana White starcie to zostało walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 97, która 16 marca odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas. Prezydent UFC ogłosił to “w pakiecie” ogłoszeń dotyczących najbliższych miesięcy w jego organizacji.

Czeka nas więc pojedynek zawodników czołowej dziesiątki rankingu dywizji królewskiej. Tuivasa jest aktualnie w tym zestawieniu dziewiąty zaś Tybura – dziesiąty.

Marcin Tybura w 2023 roku zawalczył dwa razy. Najpierw pokonał na punkty Blagoya Ivanova. Później jednak został szybko znokautowany przez Toma Aspinalla w walce wieczoru gali UFC w Londynie. “Tybur” w organizacji UFC stoczył już 18 walk, z których wygrał 11. W walce wieczoru wystąpi po raz trzeci. Oprócz wspomnianego pojedynku z Aspinallem w 2017 roku mierzył się również w main evencie z Fabricio Werdumem.

Tai Tuivasa ma w UFC niewiele mniejsze doświadczenie. Walczył już 14-krotnie wygrywając 8 pojedynków. Jak do tej pory przeplata pozytywne i negatywne serie. Rozpoczął od trzech zwycięstw, po których przyszły 3 porażki. Następnie zbudował imponującą serię 5 zwycięstw (w tym wygrana nad byłym pretendentem Derrickiem Lewisem). “Bam Bam” przegrał za to trzy ostatnie walki choć trzeba przyznać, że mierzył się z bardzo mocnymi rywalami. Kolejno pokonywali go przed czasem Ciryl Gane, Sergei Pavlovich i Alexander Volkov.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis