MMA PLBabilon MMAMarcin Kalata vs. Mateusz Łazowski na Babilon MMA 23

Marcin Kalata vs. Mateusz Łazowski na Babilon MMA 23

Foto: Babilon MMA

25 czerwca na gali Babilon MMA 23 dojdzie do pojedynku dwóch zawodników wagi ciężkiej z identycznym bilansem walk – Marcin Kalata zmierzy się z Mateuszem Łazowskim. Dla organizacji kierowanej przez Tomasza Babilońskiego i Przemysława Kroka będzie to pierwsza po pandemii impreza z kibicami. W walce wieczoru Filip Stawowy (7-2) spotka się z fińskim weteranem Tonim Valtonenem (30-16). Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w aplikacji ipla.

37-letni Marcin Kalata (2-2, 2 KO) stoczył już trzy walki dla Babilon MMA. Pokonał przez nokaut Kamila Mindę i Damiana Olszewskiego, a sam poległ w starciu z Filipem Stawowym. Wciąż marzy mu się rewanż z tym ostatnim, ale najpierw na jego drodze stanie Mateusz Łazowski (2-2, 1 KO), który łączy starty zawodowe w MMA i kickboxingu. W mieszanych sztukach walki zaliczył dwa cenne zwycięstwa na galach ACA, gdzie odprawił Dawida Kobierę (KO 1) i Przemysława Dzwoniarka (jednogłośna decyzja sędziów), ale ostatni raz był w klatce w listopadzie 2019 roku. Czy to wpłynie na jego formę?

Karta walk Babilon MMA 22

Walka wieczoru w kategorii ciężkiej (do 120 kg):
3 x 5 min – Filip “Czołg” Stawowy (7-2, 7 KO) vs Toni Valtonen (30-16, 13 KO, 4 SUB)
Walka w kategorii koguciej (do 61 kg):
3 x 5 min – Róża Gumienna (3-1, 2 KO, 1 SUB) vs Vladlena Yavorska (6-4 KO, 2 KO, 4 SUB)
Walka w kategorii ciężkiej (do 120 kg):
3 x 5 min – Marcin Kalata (2-2, 2 KO) vs Mateusz Łazowski (2-2, 1 KO)

[informacja prasowa]

Zobacz także:

To koniec Parke w KSW? Lewandowski: Po tych wszystkich sytuacjach nie widzę…

Wydaje się, że to koniec przygody Normana Parke (28-7-1) w największej organizacji w naszym kraju. Głos w tej sprawie zajął Martin Lewandowski. Jeden z właścicieli KSW uważa, że ”Stormin” nie docenił pomocy, którą zapewniła mu organizacja.

Floyd Mayweather i Logan Paul twarz w twarz tuż przed walką. Zmierzą się już w ten weekend! [WIDEO]

Już w najbliższy weekend dojdzie do pojedynku między legendą zawodowego boksu Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) a popularnym youtuberem Loganem Paulem (0-1). Najpierw jednak uczestnicy tego wydarzenia ponownie potkali się twarzą w twarz.