MMA PLUFCManager Khabiba ocenia starcie McGregor vs. Cerrone: To będzie łatwa walka

Manager Khabiba ocenia starcie McGregor vs. Cerrone: To będzie łatwa walka

Foto: forbes.com
Foto: forbes.com

Manager Khabiba Nurmagomedova, Ali Abdelaziz, uważa Donalda Cerrone jako łatwą opcję na powrót dla McGregora.

Po rzekomym odejściu od sportu, ale i równoczesnym wskazywaniu daty powrotu i przeciwników, Conor McGregor oficjalnie ogłosił, że jest w trakcie rozmów z UFC. Po miesiącach spekulacji w końcu znamy konkretną datę powrotu i przeciwnika McGregora. Już 18 stycznia, na UFC 246, zmierzy się on z Donaldem Cerrone.

Dla “Kowboja” będzie to już 51. walka. Ten weteran jest nadal jednym z najmocniejszych zawodników UFC. Ali na swoim Instagramowym profilu zamieścił wpis odnośnie najbliższej walki Cerrone:

“Cieszę się, że “Kowboj” dostał tę walkę. Nadal wierzę, że może to wygrać, ale Justin Gaethje był przystankiem przed walką o pas wagi lekkiej. Jak z nim walczysz, to albo mordujesz albo jesteś mordowany, i on o tym wie, ale to jest w porządku.”

Jak widać, post jest bardzo wymowny. Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą niedawno na UFC Vancouver. Gaethje przewidywał, że jego przeciwnik “zaśnie” już w pierwszej rundzie. Oczywiście te założenia tylko udowodniły wielkość Justina. “The Highlight” skończył bowiem swojego przeciwnika właśnie w pierwszej rundzie.

Gaethje używa swojej ostatniej wygranej jako karty przetargowej do title shota z Khabibem Nurmagomedovem. W międzyczasie udało mu się także kilka razy wyzwać do walki Conora McGregora. Od ubiegłotygodniowego ogłoszenia walki jest jasne, że starcie Gaethje-McGregor zostało rezerwą w razie wypadnięcia Cerrone.

Dodatkowo, McGregor może w przyszłości skoncentrować się jednak na dywizji półśredniej, jako że walczy z Cerrone właśnie w takiej wadze.

Jaka będzie przyszłość McGregora? Czy Cerrone dostanie w końcu swój wymarzony title shot?