MMA PLNajnowszeKrwawy SportŁukasz Szmajda vs. Evan Nedd w walce wieczoru Krwawy Sport 8: Uranium

Łukasz Szmajda vs. Evan Nedd w walce wieczoru Krwawy Sport 8: Uranium

Nie lada wyzwanie przed mistrzem Krwawego Sportu w pierwszej obronie pasa! Rywalem Polaka będzie Evan Nedd. Reprezentant Aruby, egzotycznego kraju na Karaibach to zaprawiony w bojach zawodnik wagi ciężkiej. 

Krwawy Sport 8
Foto: Krwawy Sport

Evan Nedd ma na koncie 22 zawodowe walki w MMA z rekordem 14-8 i aktualnie ma świetną passę sześciu wygranych z rzędu. Nedd stoczył również 6 walk w zawodowym boksie z czego 5 zwycięskich. Do jego doświadczenia trzeba zaliczyć również 4 zawodowe walki K1. 

Karaibski wojownik dysponuje także świetnymi warunkami fizycznymi – ponad 110 kilogramów przy 194cm wzrostu i dwóch metrach zasięgu ramion tworzą nie lada wyzwanie dla mierzącego 185cm wzrostu Szmajdy.

Polski zawodnik zdobył tytuł na gali Krwawy Sport 7. Tuż pod koniec pierwszej rundy Szmajda brutalnie znokautował Roberta Maruszaka.

“Zamek” ponad dekadę temu stoczył trzy walki w formule MMA, ale we wszystkich musiał uznać wyższość rywali. Znacznie lepiej idzie mu jednak, jeśli chodzi o sporty “stricte” uderzane. Wygrywał walki w kickboxingu, w tym m.in. na gali FEN 35, gdzie na pełnym dystansie wypunktował Artura Bizewskiego.

Najbardziej udany dla Szmajdy był jednak zdecydowanie 2023 rok. Najpierw w maju na gali THE WAR 5 wygrał cały turniej i zgarnął 50 tysięcy złotych. Potem zaś niezwykle efektownie znokautował Maruszaka zdobywając pas Krwawego Sportu. Czy będzie w stanie obronić go w starciu z zawodnikiem z Karaibów?

Podcza gali Krwawy Sport 8 czekają nas też inne ciekawe pojedynki. Na gali zawalczą choćby Krystian Rosa czy Dariusz “Kojot” Rzepiński. Gala odbędzie się już 6 kwietnia we Włocławku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis