MMA PLNajnowszeBoksŁukasz Różański poznał rywala? Nie będzie walki na dużej gali za granicą!?

Łukasz Różański poznał rywala? Nie będzie walki na dużej gali za granicą!?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż Łukasz Różański nie stanie w szranki z Badou Jackiem – zamiast Szweda dla naszego reprezentanta szykowany jest inny rywal.

Różański poznał rywala
Foto: PAP

Wygląda na to, że Łukasz Różański nie wystąpi na gali organizowanej przez arabskich szejków. Od dłuższego czasu mówiło się, że to właśnie Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej, będzie miejscem, w którym rzeszowianin stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa. Przeciwnikiem naszego reprezentanta miał być Badou Jack, mistrz świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej. To zestawienie prawdopodobnie nie dojdzie do skutku.

Jak bowiem doniósł Rodney Berman z Golden Gloves – organizacja WBC rozpoczęła przetarg na walkę Łukasz Różański vs. Kevin Lerena. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to właśnie ten pojedynek przyjdzie zobaczyć polskim kibicom.

Różański sięgnął po złoto w kwietniu 2023 roku, kiedy już pierwszej rundzie zdemolował faworyzowanego wówczas Alena Babica, zostając tym samym szóstym w historii polskim mistrzem świata.

ZOBACZ TAKŻE: Joshua i Ngannou pierwszy raz twarzą w twarz. Czy były mistrz UFC pokona byłego mistrza w boksie?

Kevin Lerena ostatni pojedynek stoczył w listopadzie ubiegłego roku. Pięściarz z RPA pokonał na pełnym dystansie Senada Gashiego – choć Lerena kilkukrotnie próbował zastopować rywala, to bezskutecznie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis