MMA PLNajnowszeArtur SzpilkaŁukasz Jurkowski nawołuje do walki Szpilka vs Włodarczyk w KSW. Porównał też finansowanie w boksie i w MMA

Łukasz Jurkowski nawołuje do walki Szpilka vs Włodarczyk w KSW. Porównał też finansowanie w boksie i w MMA

Coraz głośniej robi się o potencjalnej walce Artur Szpilka vs Krzysztof “Diablo” Włodarczyk w KSW. Do tego starcia nawołuje m.in. Łukasz Jurkowski, prywatnie dobry kolega “Szpili”.

Szpilka vs Włodarczyk w KSW

“Diablo” Włodarczyk ostatnio wyszedł na wolność z aresztu, gdzie przebywał za nielegalne prowadzenie pojazdów mechanicznych i rozgląda się teraz za nowym sportowym wyzwaniem.

Naturalnym krokiem było skupienie swojej uwagi na Arturze Szpilce. Problem jednak w tym, że “Szpila” swoją sportową karierę kontynuuje w MMA i na razie nic nie zapowiada, by odłożył MMA na półkę i wrócił do świata boksu.

Dlatego właśnie coraz głośniej mówi się o potencjalnej walce Szpilka vs Włodarczyk na zasadach MMA.

Łukasz Jurkowski nawołuje do walki Szpilka vs Włodarczyk w KSW

A jeśli na zasadach MMA, to chętne do zorganizowania tego typu pojedynku jest KSW. W szeregach polskiego giganta Szpilka zdążył już zadebiutować. Na gali KSW 71 w Toruniu pokonał przed czasem Sergieja Radczenkę. Teraz w KSW może zadebiutować też Krzysztof Włodarczyk.

Pomysł tego pojedynku podsuwa także Łukasz Jurkowski. “Juras” na twitterze porównał też finansowanie w boksie i w MMA twierdząc, że w boksie nikt nie wyłoży takiej kasy na to starcie:

“Diablo będzie walczył w MMA i gadanie o pajacowaniu szybko się zweryfikuje

No chyba, że w polskim boksie dostanie tyle pieniędzy. Szczerze w to wątpię. Krzysiek wyskoczył właśnie, potrzebuje pieniędzy, a nie ma już 25 lat

Kasę zapłaci KSW (tylko walka ze Szpilą). #changemymind?”

Zobacz także:

Artur Szpilka nie obija się na treningach MMA! Krew i obita twarz! Widzieliście?

Widać, że Artur Szpilka traktuje treningi MMA na poważnie. Na najnowszym filmiku w mediach społecznościowych pochwalił się rozbitą twarzą, zalaną w połowie krwią.

Piotr Szeliga o walce Stiflera na PRIME SHOW MMA 2: Ten Bombardier nic nie potrafi! Co wy na to?

Piotr Szeliga na insta stories został zapytany o sobotni co-main event gali PRIME SHOW MMA 2, która odbędzie się w Gdyni. Damian Zduńczyk zdecydował, że kolejny raz podejmie duże wyzwanie. Jego przeciwnikiem będzie ogromny ”Bombardier”, który wydaje się zdecydowanym faworytem. ”Szeli” zapewnia, że senegalski mistrz zapasów nic nie potrafi.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis