MMA PLNajnowszeJan BłachowiczKSW wraca pamięcią do 8 edycji! Oleinik, Khalidov, Błachowicz, Juras – gwarantowali emocje!

KSW wraca pamięcią do 8 edycji! Oleinik, Khalidov, Błachowicz, Juras – gwarantowali emocje!

Fenomenalne nazwiska, świetne walki i niezapomniane emocje. To dnia dzisiejszego mija już 15 lat od odbycia się gali KSW 8 w Warszawie. Największa federacja MMA w Polsce postanowiła przypomnieć o swojej ósmej odsłonie.

KSW

Już 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się KSW 76. W main evencie gali Salahdine Parnasse będzie bronić pasa mistrzowskiego w starciu z Sebastianem Rajewskim. Ponadto dojdzie do starć z udziałem Krystiana Kaszubowskiego, Toma Breese’a czy Antuna Račicia. Poprzednio na KSW 75 mieliśmy do czynienia ze starciem np. Roberta Ruchały z Damianem Stasiakiem czy Daniela Omielańczuka z Michalem Martinkiem. A co się wydarzyło na KSW 8?

Główną atrakcją był turniej do 85 kg, który był podzielony na drzewko turniejowe składające się z ćwierćfinałów, półfinałów oraz finału. Dziś mija 15 lat od tamtego eventu, ze względu na to KSW opublikowało na swoich mediach społecznościowych film przedstawiający skrót właśnie tej gali.

Ćwierćfinały

W 1/4 finału doszło do 3 poddań oraz jednej wygranej przez decyzję. Po 3-rundowym pojedynku Karol Bedorf wygrał przez decyzję z aktualnym zawodnikiem Bellator MMA, Francisem Carmont. Krzysztof Kułak pokonał Iszchana Zakarjana (duszenie zza pleców). Jan Błachowicz uległ Andre Fyeetowi (kimura), natomiast Aleksiej Olejnik, który na dzień dzisiejszy jest związany z UFC, poddał Łukasza Wosia (mataleo).

Półfinały

W 1/2 finału doszło do starcia Krzysztofa Kułaka z Andre Fyeetem oraz do konfrontacji Aleksieja Olejnika z Kamilem Bedorfem. W pierwszym starciu Holender, pomimo tego że był niejednokrotnie bliski skończenia walki przed czasem, uległ Polakowi w trzeciej rundzie (gilotyna). Drugi z zawodników znad Wisły, który również znalazł się w półfinale, przegrał w pierwszej rundzie (duszenie trójkątne nogami).

Finał

Finał, w którym doszło do skrzyżowania rękawic założyciela klubu Adrenalina Fight Częstochowa oraz rosyjskiego zawodnika ukraińskiego pochodzenia, skończył się już w pierwszej rundzie. “The Boa Constrictor” świętował wiktorię jeszcze przed końcem pierwszej rundy. “Model”, który w 2010 roku był mistrzem wagi średniej KSW, został poddany poprzez specjalność oponenta (ezekiel).

Tak to wyglądało:

#OnThisDay: KSW 8

1⃣5⃣ lat temu odbyła się gala KSW 8. Przenieśmy się na chwilę do białego ringu, w którym tego wieczoru czarował między innymi Mamed Khalidov i Aleksiej Olejnik. Oglądaj gale KSW na ▶️ Viaplay i KSWTV.

Posted by KSW on Wednesday, November 9, 2022

Walki “dodatkowe”

Pomiędzy fazami turnieju doszło do trzech starć. Piotr Bagiński wygrał z Niemcem Maikiem Stumbriesem większościową decyzją sędziów. W ten sam sposób zwyciężył “Juras”, pokonując Francuza Moise Rimbona. Na tej gali swój pojedynek stoczył także Mamed Chalidow, który wygrał z pogromcą starszego brata Alistaira Overeema – Dave’m Dalglieshem. Nadmienić trzeba, że Dave znokautował Valentijna Overeema, któremu wcześniej udało się poddać Randy’ego Couture w niecałą minutę.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [11-13.11.2022]

Przed nami kolejny niezwykle ciekawy weekend z MMA. Sprawdźcie sami co warto obejrzeć, bo będzie się działo naprawdę dużo.

Jest nagranie za kulis! Doszło do mocnej konfrontacji słownej Daro Lwa z Natanem! [WIDEO]

Dariusz Kazmierczuk na swoim kanale postanowił udostępnić nagranie za kulis FAME MMA 16, która odbyła się w Gliwicach. Co ciekawe doszło wtedy do konfrontacji słownej pomiędzy ”Daro Lwem”, a nowym zawodnikiem freakowej organizacji – Natanem Marconiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis