MMA PLNajnowszeKarol BedorfKSW: Karol Bedorf chętnie zawalczy z Szymonem Kołeckim!

KSW: Karol Bedorf chętnie zawalczy z Szymonem Kołeckim!

Karol Bedorf (15-5) swój ostatni pojedynek stoczył w maju poprzedniego roku i niewykluczone, że następne starcie odbędzie się w niższej kategorii wagowej. Bedorf ponadto ma już na celowniku potencjalnego przeciwnika.

Czekając na KSW 49: poznajcie bliżej Karola Bedorfa
Foto: KSW

Mowa o Szymonie Kołeckim (8-1), który już niebawem ma doczekać się swojego trzeciego startu w organizacji KSW. Przypomnijmy, że podopieczny Mirosława Oknińskiego miał wystąpić na początku sierpnia w walce wieczoru 54 edycji. Walkę odwołano, a gale przesunięto na końcówkę tego miesiąca z powodu urazu Łukasza Jurkowskiego, który był zmuszony się wycofać.

Karol Bedorf chętnie spotka się w klatce KSW z Szymonem Kołeckim!

Wiele osób może pomyśleć, że Karol Bedorf (15-5) pozostanie w kategorii ciężkiej jeśli wyraża chęć starcia z Szymonem Kołeckim (8-1). To może być mylne, bo przecież reprezentant Akademii Sportów Walki Wilanów toczy swoje pojedynki również w kategorii półciężkiej.

Bedorf-Kołecki

Podopieczny Piotra Bagińskiego pas KSW stracił w 2016 roku, gdy niespodziewanie przed czasem przegrał z Fernando Rodriguesem. Polak wrócił na odpowiednie tory w Ergo Arenie szybko i sprawnie poddając (kimurą) Mariusza Pudzianowskiego.

Ostatnich walk Bedorf nie będzie wspominał dobrze. W Londynie przytrafiła się szansa odzyskania tytułu. Pod koniec drugiej rundy poddał go Philip De Fries. Ostatnia walka miała miejsce w maju poprzedniego roku. Emocji nie brakowało, ale była to już druga przegrana z rzędu. Ponownie w drugiej odsłonie zastopował go tym razem debiutujący wtedy w KSW – Damian Grabowski.

Szymon Kołecki zdecydował, że spróbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki. Debiut nastąpił na początku 2017 roku. Kołecki w tym momencie może pochwalić się rekordem ośmiu zwycięstw i tylko jednej porażki. Wszystkie walki kończył efektownie przed czasem.

Podopieczny Mirosława Oknińskiego ma za sobą dwa udane starty w KSW. Ostatni nastąpił pod koniec poprzedniego roku. W Gliwicach mieliśmy wielkie starcie dwóch medalistów Olimpijskich. Po wstępnych problemach 38-latek w drugiej rundzie zastopował Damiana Janikowskiego.

Zobacz także:

Zobaczcie co powiedzieli Polacy po walce na ACA! Zaskoczeni wynikami?

To była świetna gala. Zobaczcie paczkę wywiadów po gali ACA 109

Ależ nokaut! Byliście mocno zaskoczeni?

Podczas Bellator 244 doszło do dużej niespodzianki. Mamy nowego mistrza w kategorii półciężkiej

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis