MMA PLNajnowszeKSWKSW 82: Anita Bekus lepsza od Aleksandry Tonchevej na pełnym dystansie

KSW 82: Anita Bekus lepsza od Aleksandry Tonchevej na pełnym dystansie

Anita Bekus (7-3) na pełnym dystansie pokonała Aleksandrę Tonchevę (5-4-1) podczas gali KSW 82 w Warszawie.

KSW 82 Anita Bekus

Od początku pojedynku Bekus wywierała presję na rywalce. Toncheva starała się utrzymywać pojedynek w dystansie. Bułgarka popisała się kilkoma dobrymi akcjami w stójce. Coraz więcej jej ciosów dochodziło do celu. W końcówce rundy Bekus dobrze przymierzyła prawą ręką, ale jej rywalka również nie pozostała jej dłużna.

Bekus w początkowej fazie drugiej rundy złapała za nogę przeciwniczki i sprowadziła walkę do parteru. Toncheva wróciła na nogi a potem zerwała też klincz. Bułgarka dość często atakował tułów Anity Bekus. Zawodniczka Octopusu Łódź na moment w połowie rundy docisnęła rywalkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później udało się jej to ponownie. Toncheva odwróciła jednak pozycje a potem wyswobodziła się ze zwarcia. W ostatniej minucie rundy Bekus dobrze weszła w tempo i obaliła rywalkę. Polka kontrolowała przeciwniczkę z Bułgarii już do końca tej odsłony pojedynku.

Toncheva dobrze operowała w stójce . Serię ciosów podkreśliła też kopnięciem. Potem udało się jej również zepchnąć Polkę na siatkę. W okolicach połowy rundy walka na moment przeniosła się do parteru. Bekus napierała na rywalkę, która na tym etapie pojedynku była już naprawdę zmęczona. Zawodniczka Octopusu Łódź zaliczyła kolejną udaną akcję obalając oponentkę. W parterze Bekus spuszczała kolejne mocne łokcie. Udało się jej też uzyskać pozycję boczną. Swoją przewagę podkreśliła też kolejnymi ciosami w końcówce.

Trzykrotnie po 29-28 – wszyscy sędziowie identycznie punktowali pojedynek na korzyść Anity Bekus.

Niestety, Piotr Niedzielski przegrał wczoraj swoją walkę na gali Bellator 296, która odbyła się w Accor Arena w Paryżu. Polak zabrał teraz głos po tamtej porażce.

Kolejny Polak wystąpi w Contender Series? Artur Gwóźdź zabiera głos!

To byłaby niewątpliwie świetna wiadomość. Kolejny Polak poprzez Contender Series powalczy o kontrakt w największej organizacji na świecie? Tego nie możemy wykluczyć. Mowa o aktualnym mistrzu Babilon MMA – Piotrze Kacprzaku. W jego sprawie wypowiedział się menadżer Artur Gwóźdź.